Sanatçı İbrahim Tatlıses'e adaylık şoku

Sanatçı İbrahim Tatlıses'e adaylık şoku
Sanatçı İbrahim Tatlıses'e adaylık şoku
AK Parti'den milletvekili aday adayı olan sanatçı İbrahim Tatlıses aday gösterilmedi.

RADİKAL-7 Haziran genel seçimlerinde memleketi Şanlıurfa'dan Ak Parti milletvekili aday adayı olan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses aday gösterilmedi.AK Parti'de 7 Haziran'da gerçekleşecek olan genel seçimlerde milletvekili aday listeleri açıklandı. AK Parti'den aday adayı olan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ise açıklanan milletvekili aday listesinde yer almadı. Tedavi için ABD'de bulunan İbrahim Tatlıses, 9 Mart'ta kritik bir beyin ameliyatı geçirmişti. Nureddin Nebati’nin liste başı olduğu Urfa’da liste Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı,Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Akyürek, Mahmut Kaçar,Yusuf Eğilmez, Yıldız Konal ve Abdullah Yeşil’den oluştu.

NE KARAR VERİRLERSE ONA RAZIYIM

Ünlü sanatçı adaylığıyla ilgili şunları söylemişti: "Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız ne karar verirlerse ben ona uymaya hazırım. Ama ben Şanlıurfa’ya hizmet etmek istiyorum. Çünkü sivil vatandaşken söylediğimiz bir söz gidip yerinde oturmuyor. Ama milletvekili olduğun zaman o sorun için önerge verince gidip yerine oturuyor. İlk seçimlerde ben Suruç ilçesine gitmiştim. O gün bizim otobüsümüzde jeneratörden dolayı bir yangın çıkmıştı. Alev almıştı aracımız o günü hatırlıyorum. Orada benim yanıma gelen biri bana ’suyumuz yok’ demişti. O günü hiç unutmuyorum. Onlara eğer milletvekili seçilirsem Birecik’ten Fırat Nehri’nden su getireceğimi söylemiştim. Benim dememe kalmadan AK Parti getirdi. O dönem Sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ’a teşekkür etmiştim. Amacım budur. Amacım şöhret değildir. Hiçbir zaman para, güvenlik, koruma ve dokunulmazlık olmamıştır. Şanlıurfa beni unutmadı, ben de Şanlıurfa’yı unutmam.""


  http://www.radikal.com.tr/133106213310621

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP Mantıklı Bir Seçim Yapmış - halukaka

  Bir insanın kafasından vurulup da ölmemesi zaten o insan hakkında çok şey söylüyor. Anlayana. İbrahim Tatlıses'den aday olmaz, olsa olsa alay olurdu. Siyaset arenasında parça pinçik ederlerdi adamı. AKP'ye de zarar verirdi. AKP tapeleri, konuşma kayıtlarını yalanlayamıyor. Sarıldığı Kabataş vs. argümanları fayda vermiyor, hepsinin yalan dolan olduğu bir bir ortaya çıkıyor. Kendi içlerinde de huzursuzluk var. Seçimlerde zaten büyük ihtimalle darmadağın olacak. Bir de İbrahim Tatlıses, Tuğçe Kazaz vs. gibi insanları aday yapıp da "ahanda İboların, Tuğçelerin partisi" şeklinde ayarlara mı maruz kalsın?