Sandığa giden seçmen oy vereceği partiden ne bekliyor?

Sandığa giden seçmen oy vereceği partiden ne bekliyor?
Sandığa giden seçmen oy vereceği partiden ne bekliyor?
7 Haziran genel seçimlerinden sonra Türkiye'de pek çok olay yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Peki bu seçmenin beklentisini ne yönde etkiliyor? En son Ankara tren garında yaşanan saldırıdan sonra, 1 Kasım seçimlerine nasıl bir atmosferde gireceğimiz kafalarda soru işareti yaratırken, seçim sonrasında partilere büyük görevler düşüyor. Peki bu görevlerin arasında en önemlisi sizce hangisi?

RADİKAL - Başta dört büyük parti olmak üzere 1 Kasım seçimlerine katılacak siyasi partileri 1 Kasım sonrasında büyük bir görev düşüyor. Öncelikle güçlü bir hükümete ihtiyacımız var. Peki bu hüçlü hükümeti oluşturacak parti ya da partilerden seçmenin en büyük beklentisi ne? 7 Haziran'dan önce beklentilerimiz değişti mi? 7 Haziran Öncesinde Poltio ile birlikte yaptığımız anket çalışmasında %63 oranda oy verdiğimiz parti liderinin siyasi kimliğinin daha önemli olduğunu görmüştük.

Peki bu parti liderinden ve partisinden beklentimiz ne? Tırmanan terör olayları, kötü sinyaller veren ekonomi, her fırsatta dile getirilen sağlık ve eğitim... Sizler için bazı seçenekler oluşturduk. Radikal okurlarına soruyor, 1 Kasım'da oy vereceğiniz partiden beklentiniz nedir?


  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Parti

  ,

  Anket

  ,

  eğitim

  ,

  siyasi

  ,

  oy

  ,

  7 Haziran

  ,

  Poltio