Şanlıurfa´da Sedat Bucak izdihamı

Şanlıurfa´da Sedat Bucak izdihamı
Şanlıurfa´da Sedat Bucak izdihamı
CHP Şanlıurfa 1'inci sıra milletvekili adayı Ali Murat Bucak, ağabeyi Sedat Bucak ile birlikte bugün Şanlıurfa'ya geldi. Bucak aşireti üyeleri uzun aradan sonra kardeşine destek için gelen Sedat Bucak'ı görmek için havaalanında izdihama yol açtı. Bucak için havaalanı çıkışında 10 koyun kesildi.

RADİKAL - Siverek'te 2 dönem Demokrat Parti'den belediye başkanlığı yapan Ali Murat Bucak, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde CHP 1'inci sıra milletvekili adayı gösterildi. Listelerin açıklanması ardından Ali Murat Bucak, bugün ağabeyi olan Susurluk skandalının önemli isimlerinden DYP eski milletvekili Sedat Bucak ile birlikte Ankara 'dan uçakla Şanlıurfa'ya geldi.

Bucak kardeşlerin uçakla kente geleceğini duyan binlerce aşiret mensubu, sabah saatlerinden itibaren GAP Havaalanı'na akın etti. Yüzlerce araçla alana gelen binlerce kişi, havaalanından çıkan Bucak kardeşler lehine slogan attı.

Aşiret mensuplarının dokunmak için birbiriyle yarışması izdihama yol açınca, Bucak kardeşler zor durumda kaldı. Aşiret mensupları uzun aradan sonra kente gelen Sedat Bucak ve milletvekili adayı Ali Murat Bucak için havaalanı çıkışında 10 kurban kesti.

BUCAK: KARDEŞİME DESTEK İÇİN GELDİM

Bucak kardeşler kurbanların kesilmesinin ardından kendilerini karşılayan aşiret mensuplarının oluşturduğu yüzlerce araçlık konvoy ile Siverek'e hareket etti.

Siverek'e ulaşan Bucak kardeşler, Hürriyet Caddesi üzerinde kendilerini karşılayan aşiret mensupları ve partililere hitap etti. Sedat Bucak yıllar sonra Siverek'e geldiğini belirterek, "Akrabalarımın içindeyim ve kardeşime destek için buradayım" dedi.

CHP milletvekili adayı Ali Murat Bucak ise kendilerini karşılayan ve ilgi gösterenlere teşekkür ederek, şöyle dedi: "Bugün itibaren seçim startını vermiş bulunuyoruz. Şanlıurfa'da CHP'nin başarılı olması için tüm gücümüzle çalışacağız. CHP'nin çıkardığı liste Şanlıurfa'nın öz kimliğini yansıtıyor. AKP ve HDP'nin çıkarmış olduğu milletvekili listesi Şanlıurfa'mızın öz kimliğini temsil etmiyor. Bizler halka biat edeceğiz. Devlet ve hükümet halktan korkacak, AK Parti iktidarı gibi halk hükümetten korkmayacak."

Bucak kardeşler yaptıkları teşekkür konuşmalarının ardından CHP ilçe binasında kutlamaları kabul etti.
DHA-Mehmet SEZGİN


  http://www.radikal.com.tr/133418313341838

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  game over - amed amedsson

  maalesef AŞİRET YAPISI sadece mesopotamya nın değil,TÜM ORTADOĞUNUN SORUNU.bazen binlerce bazen onbinlerce insanın kaderi gözünü para,makam hırsı bürümüş birinin dudaklarından çıkacak iki kelimeye bakıyor.ve maalesef bu kişileri satın almakta,devletler tarafından pek zor olmuyor..... bize gelince bucaklar hep aynı bucak.nerde para orda onlar.ama bu son sahne son oyun.eminim onlarda biliyordur

  SUSURLUK!......... - THEATHER

  CHP ye cok yakışmış ... Adın da halk yazısı var diye, sol söylem ler le insani değerlerin arkasındaki karanlık statükocu ,ırkçı,neo sosyalist gidisiniz uğurlu olsun.Ama cagdaş demokrat,ilerici güçler taç landırdıgınız bu ilişkiyi ve Sursurluk çetesini asla unutmiyacaktır. Gerici, Amerikancı,baskıcı yalancı,talancı hükümet den daha tehlikelisiniz.

  chp-bucak- - user1054461

  Chp'nin bu aileye referans olması tarihinin en kötü tercihi.. Bundan böyle CHP nin susurluk'a , faili meçhul cinayetlere , devlet mafia ilişkilerine söz söyleme olanağı artık kalmamıştır.

  - user386208

  Aşiretleri aday gösteren sosyalist chp. Sonra millet niye hdp'ye oy veriyor?

  SUSURLUK, MERCESED, BUCAK VS... - yagareser

  Türkiye'nin yakın tarihinde önemli bir vaka olarak duran ve hala aydınlatılmamış yönleri bulunan, aslında faillerinin de gereği gibi yargılanıp cezalandırılmadığı Susurluk olayı... Bu Susurluk olayının baş aktörlerinden birisi de Sedat Bucak.. Susurluk yargılamaları sürecinde hafızasını yitiren! ve bu nedenle pek çok şeyi hatırlamayan Sedat Bucak.. Şimdi kardeşi CHP 1. sıra milletvekili adayıymış ve Sedat Bucak da destek için Urfa'ya gelmiş vs. Susurlukçu S.Bucak'ın kardeşi CHP den milletvekili olsa ne olur olmasa ne olur. CHP ne kazanır? Aşiret oylarıyla bir milletvekili fazla olsa ne olur olmasa ne olur? Bazen CHP yi anlayamıyoruz. Siyasi parti misin yoksa milletvekili seçilme derneği mi? Çünkü siyasi partinin bir çizgisi ve fikirleri vardır. Bucakların bu çizgide oldukları söylene bilir mi? Neyse önyargılı olmayalım; Zamanında aydınlatılamayan Susurluk olayını bakarsın aynı partiden milletvekili seçilecek kardeş Bucak ve zamanın Susurluk komisyonu üyesi Fikri Sağlar konuşup aydınlatırlar..

  Bitmediler - Gurcan Uzoglu

  Kalabalık, gözdağı verircesine bir hangame ve kamu alanında luzumsuzca koyun kesmeler. CHP ye daha doğrusu sola hiç yakışmayan, ülkem ve insanlık adına görmek istemediğim bir tür yaşam formu.

  İçim yanıyor.. - sblgngr

  Aşiretlerle, toprak ağalarıyla mücadele etmesi gereken partimin adayına bakın.. Bu ülkenin şaibeli isimlere değil, demokrasiye, hukuka, özgürlüklere, kadın haklarına, insan haklarına, çağdaş eğitime, barışa ihtiyacı var ve aslında iktidarın bu kadar açığı varken muhalefet de o kadar kolay ki. Sadece barışı ve demokrasiyi H.D.P ile birlikte biz gerçekleştireceğiz deseler yetecek. Ne yazık ki C.H.P ancak seçim sonunda yediği tokatla ne yaptığını anlayacak..