Saral'ın vekillik kariyeri: Küfür, yumruk, tokmak!

Saral'ın vekillik kariyeri: Küfür, yumruk, tokmak!
Saral'ın vekillik kariyeri: Küfür, yumruk, tokmak!
HDP'li vekillere 'tokmak' ve yumruklarla saldıran AK Parti Milletvekili Oktay Saral'ın vekillik kariyeri benzer olaylarla dola. Daha önce MHP'li Vural'ın üzerine yürüyen Saral, CHP'li Tezcan'ı da yumruklamıştı. Boyner ve Genç ile ilgili 'küfürlü' açıklamaları da gündeme gelmişti.

RADİKAL - Meclis'te İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında CHP ve HDP'li vekillere tokmakla saldırıp yaralayan AK Partili Oktay Saral, vekil olduğundan beri sadece 'yumrukları' ile gündeme geliyor.

Meclis'te hangi konu görüşülürse görüşülsün herhangi bir gerilim çıktığı anda Saral o olayın merkezine yerleşiyor.

İşte, önceki gece Meclis'te yaşanan 'tokmaklı' saldırıyı da "Tuncel'i ittim, Kürkçü'ye de 4-5 yumruk salladım" sözleriyle açıkça sahiplenen Saral'ın vekillik kariyerinden bir kesit:

'KENDİ ARKADAŞLARI SALONDAN ZOR ÇIKARDI'

2011 yılının Ekim ayında TBMM Genel Kurulu’nda gizli oturumla 'terör görüşmesi' yapılırken muhalefet, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oturuma gelmemesini eleştirdi. Bunun üzerine AK Partililer muhalefet vekillerinin üzerine yürüdü.

AKP'li Oktay Saral: Tuncel'i ittim, Kürkçü'ye 4-5 yumruk salladım

Kürsüde tartışmalar sürerken salonda AK Partili Saral, CHP'li Mevlüt Aslanoğlu'nun üzerine yürüdü. Araya giren vekiller sayesinde kavga herhangi bir 'fiziksel şiddet' ortaya çıkmadan önlendi. Buna rağmen sakinleşmeyen Saral'ı AK Partili vekiller salondan dışarı çıkardı.

MHP 'Lİ VURAL'A VURACAKKEN SON ANDA ENGELLENDİ

Saral'ın kamuoyuna yansıyan bir başka kavgası ise 2012 yılının Kasım ayında Meclis'te Devlet İhale Yasası'nda değişiklik yapılmasına dair teklifin görüşülmesinde yaşandı.
Saral'ın bu kez hedefinde MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural vardı. Saral, sinirli bir şekilde sakin tavrı ile tanınan Vural'ın üzerine yürüdü. Araya giren vekiller Saral'ı zor engelledi.

 

CHP'Lİ BÜLENT TEZCAN'A YUMRUK ATTI

AK Partili Saral, MHP'li Vural'a vuramadı ama ilk fırsatta bu kez CHP'li Bülent Tezcan'a saldırdı. 2014'ün Ocak ayında Meclis'te yapılan bir görüşmede tansiyon yükselince Saral, 'Sen sus' diyen Tezcan'a yumruk attı. Aldığı darbe nedeniyle gözü moraran, kaşı açılan ve gözlüğü kırılan Tezcan hastaneye götürüldü. Tezcan'a 3 gün iş göremezlik raporu verildi.

'Yumrukları' ile sık sık gündeme gelen AK Partili Saral, kavga olmadığı zamanlarda ise yaptığı ağır açıklamalarla da gündeme geldi. CHP'li Kamer Genç'e küfür içeren sözler söyleyen Saral, işadamı Cem Boyner için de "Tasmalı köle" demişti.

AKP'li Oktay Saral: Tuncel'i ittim, Kürkçü'ye 4-5 yumruk salladım


  http://www.radikal.com.tr/129679712967973

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Meclis - user391079

  Oktay Saral.. Şamil Tayyar.. Zeyid Aslan.. başka söze gerek yok sanırım...

  Biz Bu adama nasıl oy veririz? - ysnbtr

  Kimlere oy verip nerelere getirdiğimizi hep beraber dikkatlice gözlemlemeliyiz. Verdiğimiz oylar sonucunda bu adamların hareketleri bizi temsiz ediyor mu? Biz gerçekten her işini kaba kuvvetle halleden bir millet miyiz? 77 milyonu temsil eden insanların vaziyetleri bu mu olmalı.. Sevgili arkadaşlar, ilim, bilim, sanat, kültür, müzik, tabiat, saygınlık gibi kavramlar varken biz nelerle uğraşıyor, mutluluğu nerelerde arıyoruz.. Herkes şapkasını önüne koysun ve ilk önce oy verdiğinden hesap sorsun..

  RTE nin öngörüşü! - user934512

  AKP çok akıllı davranmış, mecliste yasaları geçirmek için zorlandığında vekillere saldıracak KABADAYI ları da seçmiş!! bu seçimde nasıl adaylar olacak merak ediyorum!!