Sarayköy'de seçim kavgası: 10 yaralı

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde seçim tartışması yüzünden çıkan olayda biri ağır 10 kişi yaralandı.

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde seçim tartışması yüzünden çıkan olayda 10 kişi yaralandı.
Saat 03.30 sıralarında meydana gelen olayda, Sarayköy Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkan Adayı Ahmet Çelikak'ın, CHP ilçe binası önüne gelerek pompalı tüfekle ateş ettiği iddia edildi. Olayda Yusuf Kızılkan (56), Mehmet Metin Yavuz (44), Ali Solak (40), Hüseyin Efe (47), ANAP Sarayköy İl Genel Meclis üyesi Mustafa Başyaran (50), Kadir Keklik (22), Taner Cem Teker (29), Ali Sevi (29), Kamil Özalp ve Cezmi İpek (38) çeşitli yerlerinden yaralanarak, Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Cezmi İpek, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Denizli Valisi Gazi Şimşek, Sarayköy'de 10 kişinin yaralandığı olayla ilgili olarak Belediye Başkanı Ahmet Çelikak ve yanında bulunan bir kişinin gözaltına alındığını, önlem olarak ilçeye takviye güvenlik kuvveti gönderildiğini söyledi.
Vali Şimşek, olayın Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Çelikak'ın da içinde bulunduğu bir otomobilden, kalabalığın üzerine ateş açılması sonucu meydana geldiğini belirtti. Olaydan önce Çelikak'ın eşi Hamide Çelikak'ın saldırıya uğradığı yönünde iddialar bulunduğunu da ifade eden Şimşek, şöyle konuştu:
"Başkan elikak ve yanında bulunan bir kişi gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor. İlçede yaşam normale dönüyor. Ancak önlem olarak takviye kuvvet gönderildi. Vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya davet ediyorum."