Sarıgül CHP Parti Meclisi'ne girmeyecek

Sarıgül CHP Parti Meclisi'ne girmeyecek
Sarıgül CHP Parti Meclisi'ne girmeyecek
CHP'de kurultayda PM'ye gireceği ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olacağı belirtilen Sarıgül muamması çözüldü. İddiaya göre Sarıgül, dün akşam görüştüğü CHP liderine "Koşulsuz desteğim sizinle ama PM için beni affedin" dediği öğrenildi.

CHP 'nin cuma ve cumartesi günü yapılacak olan olağanüstü kurultayında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 'na destek kararı alan eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, PM üyeliğinden ise "affını" istedi. Cumhuriyet'in haberine göre Kılıçdaroğlu ile  dün akşam görüşen Sarıgül'ün "Koşulsuz desteğim sizinle, ama PM için beni affedin" yanıtı verdiği öğrenildi.
CHP'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Yalova Millletvekili Muharrem İnce'nin yarışacağı olağanüstü kurultayında adaylar PM listesi için çalışmalarını sürdürüyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam İstanbul 'da eski bakanlardan Hüsamettin Özkan ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun Sarıgül'e PM üyeliği önerisi götürdüğü öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nuh elini rahatlatmak için bu kararı aldığı belirtilen Sarıgül'ün "Koşulsuz desteğim sizinle ama PM için beni affedin. Ben şimdilik düz bir üye olarak CHP'de çalışmalarıma devam etmek istiyorum" yanıtını verdiği öğrenildi. Sarıgül'ün milletvekili adayı olmak istediği dile getiriliyor. Kılıçdaroğlu'nun Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye adaylığında önemli rol oynayan İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'yı PM'ye alacağı belirtildi.