Sarıgül: Takım kuruluyor

Solda liderliğe oynayacağının mesajını veren CHP'li Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, iddialı açıklamalarını sürdürdü.

SİVAS - Solda liderliğe oynayacağının mesajını veren CHP'li Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, iddialı açıklamalarını sürdürdü. Yurt gezileri kapsamında geldiği Sivas'ta düzenlediği mitigde 'Vakit geldi' diyen Sarıgül, dün de Büyük Otel'de basın toplantısı düzenledi. Kendisinin CHP'li olarak doğduğunu, CHP'li olarak öleceğini ifade eden Sarıgül, şöyle konuştu:
"Hiç merak etmeyin vakti, saati geldiğinde öyle bir takım kuruluyor ki,
o takım açıklandığı zaman yer yerinden oynayacak. Ama o takımda ithal adamlar, aracılar, tefeciler yok. O takımda sadece ülkesi için çalışan, ülkesinin gelişmesini ve büyümesini arzu eden yepyeni isimler olacak. O isimlere baktığınız zaman bilim, fen ve teknik açısından göreceksiniz ki bugüne kadar ki açıklanmış, açıklanmamış en iyi kadrolardan birini biz kuracağız."
Sarıgül, "Yeni belediye yasası Sarıgül'ün önünü kesmek için mi çıkarılıyor?" sorusunu "Geçmişte kanunla siyasilerin önünün kesilmesine çok çalışıldı. Fakat o siyasiler bugün başbakanlık makamında. Bu yüzden hiç kimsenin demokratik ülkelerde fikirlerin ve halkın gücünün önüne yasanın konmaması lazım" diye yanıtladı.
İhraç olursa, mahkemeye
Sarıgül, Genel Başkan Deniz Baykal'ın kendisine "Kişiliksiz ve kimliksiz" dediği iddiaları için, "Benim genel başkanımın benimle ilgili böyle bir söz söylediğine kesinlikle inanmak istemiyorum. Şayet böyle bir olay varsa, Mustafa Sarıgül'e laf söylenmeye başlanmışsa hayır vardır" diye konuştu.
"Partinizden ihraç edilmeniz durumunda tepkiniz ne olurdu?" sorusuna ise, Sargül, şu yanıtı verdi: "Böyle bir durumda arkadaşlarımızın, hukukçularımızın yardımıyla hukuksal bir mücadele başlayacaktır. Beni kâğıt
üzerinde koparmaya çalışırlar, ama asla gönlümden CHP'yi koparamazlar."
Solda birlik çağrısı
Sarıgül, Sivas gezisinin üçüncü gününde, siyasi partilerin il teşkilatlarını da ziyaret etti. Sarıgül, DSP'yi ziyaretinde "Sol görüş 60 yıldır iktidarı göremiyor. Artık solda tek bir çatı altında toplanıp, tek başına iktidar olmanın zamanı gelmiştir" dedi.