Sarıgül: Vakit geldi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, solda liderliğe oynayacağının sinyallerini verdi. Dün özel bir uçakla Sivas Havaalanı'na giden Sarıgül, yaklaşık 2 bin kişi tarafından karşılandı. Mevlana Meydanı'ndaki mitingde konuşması, 'Başbakan Sarıgül' sloganlarıyla kesilen Sarıgül, 5 bin kişiye hitap etti. Sarıgül, şöyle konuştu:

SİVAS - Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, solda liderliğe oynayacağının sinyallerini verdi. Dün özel bir uçakla Sivas Havaalanı'na giden Sarıgül, yaklaşık 2 bin kişi tarafından karşılandı. Mevlana Meydanı'ndaki mitingde konuşması, 'Başbakan Sarıgül' sloganlarıyla kesilen Sarıgül, 5 bin kişiye hitap etti. Sarıgül, şöyle konuştu:
"Sivas'a akıl ve güç almaya geldim. Bugün burada bir tarih yeniden yazılacak. Bizim gibi Anadolu çocuklarını hakir görüyorlar, yükselmesini istemiyorlar. Onun için siz, bugün burada bir tarih yazdınız.
Neden Sivas'ta?
Bazıları, 'Sarıgül'ün Anadolu'da işi ne?' diye soruyor. Onlara şu cevabı söylüyorum: Ata ocaklarına, baba ocaklarına gelmek, hayır duası almak, el öpmek ne zaman kabahat oldu? Benim çocuklarım Hacı Bektaş'ın, Mevlana'nın, Atatürk'ün kültürüyle büyümeli. Hiçbir zaman ayrım yapmayacağız, siyasi parti farkı gözetmeyeceğiz.
Hakkımda bugüne kadar en küçük bir olumsuzluk haberi yayılmadı. Ama şer güçler bugün bu meydanı gördükten sonra çok şeyler yapacak. Bir Anadolu çocuğunun şahlanmasına kolay kolay izin vermezler.
'Gücünüz yetmez'
Hepsi bir araya gelip yasa çıkardılar. O yasaya göre, belediye başkanları artık parti yönetiminde görev alamayacak. Yani kanunlarla, halkın önünü kesmek istiyorlar. Yiğidin harman olduğu, rüzgârının sert olduğu yerden geliyorum. Gücünüz yetmez. Gücünüz yeterse buraya gelin. Bu düğümü çözeceğim, o tepeleri fethedeceğim. Işık Sivas'tan yükseliyor. Bu bir seldir. Bu seli Allah'tan başka kimsenin kesmeye gücü yetmez. CHP'ye ve ülkeme hizmet borcum var. Bu mücadele laik, çağdaş Türkiye mücadelesidir. Tarih harekete geçmemizi bekliyor. Vakit tamam, zaman gelmiştir.
Mücadelem koltuğa sevdalı olanlarla Türkiye sevdalıları arasında geçecek. Koltuğa sevdalı olanlara 'Güle güle', Türkiye sevdalılarına 'Yanıma gelin' diyeceğim."