Sarıgül'ün türküsü: İstanbul, zamanı geldi!

Sarıgül'ün türküsü: İstanbul, zamanı geldi!
Sarıgül'ün türküsü: İstanbul, zamanı geldi!
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sivas'ın Zara İlçesi Eymir Köyünü ziyaret etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday olacağı söylenen Sarıgül, ilk kez bu kadar net mesajlar verdi.

İSTANBUL - Köydeki kalabalığa hitap eden Mustafa Sarıgül , "İstanbul'a gittiğiniz zaman ricam var. Kazanacağız inşallah... İstanbul'a ne zaman dönerseniz komşularınızdan 4 kişiyi ikna edin. 4 kişiye deyin ki bu Sarıgül güzel adam, bu Sarıgül ayrımcılık yapmaz... Ne derseniz deyin 4 reyi alın" dedi. Sarıgül, "Önce İstanbul'u sonra Türkiye 'yi sallamaya hazır mısınız" dedikten sonra konvoyundaki minibüsten çalınan şarkı dikkat çekti. O şarkının sözleri de İstanbul vurgusu dikkat çekti. 

Sarıgül'ün eşlik ettiği şarkının sözleri şu şekilde:

İstanbul sıra bizde
Zamanı geldi işte
İyi günde kötü günde
Çare Sarıgül’de
İstanbul sıra bizde
Zamanı geldi işte
İyi günde kötü günde
Çare Sarıgül’de
Zamanı geldi, zamanı geldi
İstanbul’da Sarıgül zamanı geldi
El ele verelim, birlik olalım
İstanbul’a en güzeli sunalım
Zamanı geldi, zamanı geldi
Mustafa Sarıgül zamanı geldi(Gökhan DANACI/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114834111483414

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayin Sarigül - iris78

  Yürekten katiliyorum. Haydi görev basina

  Bir Tayyip daha geliyor. - naoparty

  15 sen öncesinin Tayyip'i. ABD'nin görev teslim edeceği adam.

  Mesajları Çok Açık. - Clear

  Sarıgül'ün mesajları çok açık.Aklımda kalan bir kaçını arz edeyim.1)İstanbul için hazırım(artık Şişli için demiyor).2)Seçmenim beni nerede görmek isterse oradayım(bu söz hem makam ve hem de parti işaret ediyor).3)Biz siyaset değil,hizmet adamıyız(bu da millet vekilliğini değil,belediye başkanlığını işaret ediyor).CHP bşk.yrd. ise -hala kurtulamadığı- sendikacı zihniyetiyle "CHP konaklama yeri değil" gibisine beyanatlar veriyor.Algılamak ve anlamak,gerçekten çok önemli bir şeymiş,öyle değil mi?.

  SACMALIGIN DANISKASI - Equalizer001

  Radikal: Sarıgül'ün türküsü: İstanbul, zamanı geldi! Ne ilginc bir ulkede yasiyoruz. 12 Million nufuslu Istanbulu yonetmeye gonullu olan kucuk bir ilce Belediye baskani, Istanbulu Kadir Topbas'tan daha iyi nasil yonetecegini, ve ne gibi yenilikler getirecegini soyleyecegi yerine, "care sarigul, zamanin geldi sarigul" diye millete turku soyluyor. Ancak muz cumhuriyetlerinde olabilecek bu duruma gulunmesi mi aglanmasi mi gerektigine siz karar verin.