Sarkisyan, Erdoğan'ın Türkiye davetine yanıt verdi

Sarkisyan, Erdoğan'ın Türkiye davetine yanıt verdi
Sarkisyan, Erdoğan'ın Türkiye davetine yanıt verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek anma törenleri için dünya liderlerine gönderdiği davete Ermenistan'dan yanıt geldi.

RADİKAL - Ermenistan resmi haber ajansı Armenpress, Cumhurbaşkanı Serj Sarkiysan'ın, Erdoğan'ın davetine yanıt olarak kaleme aldığı mektubu yayınlandı.

Sarkisyan'ın, "Sevgili Cumhurbaşkanı, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıldönümünü anma törenlerine katılmam için yaptığınız daveti aldım" sözleriyle başlayan mektupta, 1915 Olayları'na göndermeler yer aldı.

Sarkisyan mektubunda, birkaç ay önce Erdoğan'ı 24 Nisan 2015'te düzenlenecek anma törenleri için Erivan'a davet ettiğini belirterek, "Ermeniler, misafir davete yanıt vermeden misafir tarafından konuk edilmeyi kabul etmez" ifadesini kullandı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/127413112741313

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YANLIŞ HESAP BU KEZ BAĞDATTAN DEĞİL, ERİVANDAN DÖNDÜ. - m.rozbilen

  Baskın çokma, yavuz hırsız ev sahibini bastırır ya da karşı istihbarat gibi benzeri karşı koyma girişimleri buna denir. 24 Nisan 2015 Ermeni soykırımının 100. yıl dönümü. Türkiye bu nedenle tedirgin. O zaman ne yapıyım diye yeni icatlar bulmuş. Hiç alakası yokken 24 Nisanı bu kez Çanakkale savaşlarının yıl dönümüne sokarak Ermeni soykırımını bu kez başka türlü kırıma uğratmaya çalışıyor. Bunu yaparken de gülünç duruma düşüyor. Hangi klavuz bulduysa bu icadı?Zira gerçeklerden kaçtıkça ve inkar ettikçe inanırlığınız kalmaz. Adam sizi bir olay nedeniyle davet etmiş ama siz davete icapla ilgili cevap vermeden baskın çıkmaya çalışarak onu kendi etkinliğinize davet ediyorsunuz. Bence sayın Sakisyan haklı.

  Bunun adi... - AT1928

  Normalde 18 mart'ta kutlanan Canakkale, bu yil, Ermeni Soykirim gunu olan 24 Nisan'da kutlama karari tam bir kustahlik. Ustune ustluk, Ermenistan Cumhurbaskani'ni da davet etmek hem kustahlik hem de terbiyesizliktir! Zekanin SINIRI var fakat Aptalligin yok!

  erdoğan ın politik tuzağı!!! - dersimera

  erdoğan daha önceleri hiç olmadığı şekilde dünya liderlerini yani-soykırımı tanıyan liderleri- çanakkale anmalarına çağırarak uluslarası bir platformda dünya ülkelerine ılımlı kardeşlik ve barış!! mesajları vererek suni bir gündem ile ermeni halkın 24 nisan soykırım anmasının 100.yılının etkinliklerini gölgede bırakmayı ve gündemin gerisinde bırakmayı hedefliyor.böylece dünyadan diasporadan ve ülkedeki cemaatlerden gelecek eleştirileri baskıyı kamuoyu etkisini minimize etmeyi hedefliyor.bunuda seçim öncesi milliyetçilerinde gazını alarak kendi hanesine yazmanın planlarını yapıyor.ermeni halkın acılarının 100.yılında dünya halkları bu soykırımı tüm güçleriyle lanetleyecekler..türkiye de bu yüzleşmeden kurtulamayacak.