Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adı ölümsüzleşiyor

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adı ölümsüzleşiyor
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adı ölümsüzleşiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adının verileceğini açıkladı.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adının verileceğini açıkladı.

Savcı Kiraz'ın cenaze töreninin ardından gazetecilere bir açıklama yapan Başbakan Davutoğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Oğluyla kucaklaştığımızda, aileden aldığımız terbiyeyle nasıl metin durduğuna şahit olduk. Aynı Özgecan'ın ailesi gibi... Bu mesajları alıp bütün medyanın, STK'ların duvarlarına temel ahlakın ilkeleri olarak asmak lazım. Bu asil aileye minnet duyuyorum, teşekkür duyuyorum. Çağlayan Adliyesi'nin adı Mehmet Selim Kiraz olarak değiştirilecektir."
  http://www.radikal.com.tr/132614113261412

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olacak şey değil... - yasinyasar

  Olacak şey değil. Dünyanın hiçbir ülkesinde, hiçbir yerde kişilerin isimleri Adliye Sarayına verilmemiştir. Hükümet olaydan oy devşirmek için ne mümkünse yapıyor. Savcının ölümüne bizzat kendileri sebep oldukları için aynı zamanda günah çıkarıyor. Olayda çok karanlık noktalar var; savcıya 5 kurşun isabet ettiği söyleniyor, ancak otopsi yapılıp bu kurşunların kimin silahından çıktığı kamuouyuna duyurulmuyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir rehine kurtarma operasyonu olmaz. Operasyon kararı verildiğinde, henüz operasyon başlamadan önce zaten savcı gözden çıkarılmış, diğer iki kişiyi de öldürüp çıkacaklardı zaten ve oy devşirebilecekleri bir olay ve bir sehit olacaktı, istediklerini de yaptılar.

  adaletin ismi ne - user394415

  Düşünün terörist dediklerini, bir katilin bulunmasını yani Adaletin yerini bulmasını söylüyor. Hiçbirimiz ne Berkin'ler ölsün, nede savcılar ölsün ister, Herkes Adalet istiyor... Kimse %50, %50 ayrılmak, ötekileştirmek istemez. Ölen öldükten sonra, bırak adliye sarayının ismini, İstanbul'un ismini değiştirsen ne olur.