'Savcı odasında yoktu ki baskın yapalım'

'Savcı odasında yoktu ki baskın yapalım'
'Savcı odasında yoktu ki baskın yapalım'
'Kamu görevlisine baskı' ve 'örgüt üyesi olmak' iddiasıyla soruşturma açılan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal "O gece savcı odasında yoktu. Böyle bir durumda kime baskın yapmışız. Kamera kayıtları ortada" dedi.

RADİKAL - Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve 62 polis hakkında verilen tahliye kararı krize dönüşmüş ve daha sonra kararı veren hakimler açığa alınmıştı. Tahliye kararının uygulanmasıyla ilgili soruşturma başlatan savcılık iddiaya göre infaz savcısına baskı bayıldığı gerekçesiyle bazı avukatlar hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmaya o gece adliyeye giden CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile İstanbul Bağımsız milletvekili Hakan Şükür'ü de dahil  etti.

Star'da yer alan habere göre, “Örgütlü bir şekilde kamu görevlilerine baskı” ve “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında infaz savcısı Orhan Güldiker’in odasına baskın yapıldığı gerekçesiyle vekillerin soruşturmaya dahil edildiği dile getiriliyor. 

İddialara ilişkin Radikal'e konuşan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal "Benim böyle bir soruşturmadan haberim yok. Daha önce bana Balyozcu dediler. Şimdi cemaatçi diyorlar. Bende neci olduğumu anlamadım" dedi. O gece adliyeye gittiğini dile getiren Mahmut Tanal  " Hakan Şükür de vardı. O gece savcı odasında yoktu. Hatta Avukat Ömer Turanlı  cep telefonundan aradı, savcı  odada olmadığını söyledi. Böyle bir durumda kime baskın yapmışız. Kamera kayıtları ortada"  diye konuştu.

Tanal "Ben nerede mağdur varsa orada olmaya mağdurları savunmaya devam edeceğim. Kim ne derse desin. Haksızlığa boyun karşı direneceğim" dedi.