Savcı Sayan milletvekili seçildi mi?

Savcı Sayan milletvekili seçildi mi?
Savcı Sayan milletvekili seçildi mi?
Türk siyasetinin son yıllarda adını duyuran yüzlerinden olan Savcı Sayan, eski bir CHP'li... Sayan, 2015 Genel Seçimleri için AKP'den İzmir Milletvekili adayı oldu. 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok kişi Sayan'ün seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki Savcı Sayan milletvekili oldu mu? İşte detaylar...

Savcı Sayan, AKP 'nin İzmir 2. bölge 7. sıradan Milletvekili adayı durumunda... Sandıkların açılmasıyla elde edilen sonuçlara göre Sayan milletvekili olamadı.  

 Savcı Sayan Kimdir?

1971 yılında 24 çocuklu bir ailenin 12. çocuğu olarak Ağrı Tutak’da doğdu. İlk öğrenimini Tutak’da, Orta öğrenimini Muş Malazgirt’de, Lise öğrenimini Tutak Lisesinde okul birincisi olarak tamamlamıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayıp, çeşitli okullarda öğretmenlik yapmıştır. İlçe Gençlik Kolu, İl Gençlik Kolu ve Genel Merkez Gençlik Kolları (1996-2000) MYK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 12 Eylül ’de kapanan CHP Gençlik Kollarının 1996’da tekrar açılmasını sağlayan ekipde yer almıştır. Kendisini Baykal'ın eski sağ kolu olarak lanse eden Savcı Sayan son seçimlerde AKP'ye verdiği destekle ön plana çıkan bir isim.