Seçim dönemi başladı

28 Mart 2004 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için seçim dönemi bugün başladı. İşte YSK'nın seçim takvimi...

28 Mart 2004 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için seçim dönemi bugün başladı. Seçim dönemi, seçimlerin yapılacağı 28 Mart 2004 Pazar günü saat 24.00'e kadar devam edecek.
YSK'nın belirlediği seçim takvimi de bugün işlemeye başladı. Buna göre, YSK bugün, siyasi partilere, seçimlerde hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını soracak. Siyasi partiler, 9 Ocak'ta YSK'ya bu konuda bildirimde bulunacak.
Güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılan sandık seçmen listeleri, 5 Ocak'ta askıdan indirilecek. Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için, 26 Ocak'ta YSK'da kura çekilecek. 15 Şubat'ta ön seçim yapılacak.
Büyükşehirlerde siyasi parti il başkanları, büyükşehir belediye başkan adaylarını il seçim kurullarına 24 Şubat'ta bildirecek. Bağımsız aday olacaklara başvurmaları için tanınan sürenin son günü ise 24 Şubat.
Geçici aday listeleri 27 Şubat'ta, kesin aday listeleri 6 Mart'ta ilan edilecek.
Birleşik oy pusulaları 29 Şubat'tan itibaren basılacak. Seçmen bilgi kartlarının seçmenlere dağıtılmasına da 6 Mart'ta başlanacak.