SEÇİM HAVASI

Konya: DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 52 ili kapsayan seçim maratonunu, Konya'da kalabalık bir grupla Mevlana Türbesi'ni ziyaret ederek başlattı.

  • Konya: DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 52 ili kapsayan seçim maratonunu, Konya'da kalabalık bir grupla Mevlana Türbesi'ni ziyaret ederek başlattı.
  • Gümüşhane: AKP'nin aday listesini geç teslim ettiği gerekçesiyle yapılan itirazları değerlendiren Gümüşhane Merkez İlçe Seçim Kurulu, AKP'nin Gümüşhane'de seçime girmesine karar verdi.
  • Manisa: Manisa İl Seçim Kurulu, Alaşehir ilçesinde AKP'nin seçime katılamayacağı kararı verdi. AKP İlçe Başkanlığı, Alaşehir Belediye Başkanlığı için Seçim Kurulu'na saat 17.15'te başvurmuştu. İl Seçim Kurulu'nun kararını Yüksek Seçim Kurulu da onayladı.
  • Trabzon: AKP Beşikdüzü'nde de aday listelerini 17.30'da teslim ettiği için seçimlere katılamayacak.
  • Uşak: ANAP'ın Uşak'ta son anda adaylığını açıkladığı müteahhit Bülent Dernek, seçim propagandasını eşek sırtında başlattı. Otomobili olmayan Dernek, 200 milyon liraya satın aldığı eşekle dolaşarak oy istedi.
  • Batman: İl Seçim Kurulu Başkanlığı AKP ve DYP' nin itirazlarını değerlendirerek nihai kararını açıkladı. AKP ve DYP, Batman'da seçime katılamayacak. İl Seçim Kurulu Başkanlığı'ndan dün yapılan açıklamada itiraz dilekçelerinin incelenmesi sonucu öne sürülen mazeretlerin beklenen haller içerisine girmediği belirtildi.
  • Düzce: Akçakoca ilçesinde ANAP, MHP ve BBP yerel seçimler için ittifak yaptı. MHP ve BBP, seçimlerde ANAP adayı Gürol Kibar'ı destekliyor.
  • Antakya: Antakya Belediye Başkan adayları malvarlıklarını açıkladı: CHP adayı İris Şentürk'ün, bir evi, bir otomobili, AKP adayı Mehmet Yeloğlu'nun bir evi, bir otomobili, SP'li Zeki Berber'in bir evi, 4 otomobili, MHP adayı Ahmet Fuat Aslan'ın bir evi, iki kooperatif hissesi ve bir otomobili, ANAP adayı Nejat Seçkin'in nakit 30 milyar lirası var. YTP adayı Halef Tiftikçi ve DYP adayı Adnan Dağıstanlı'nın hiçbir malvarlığı yok, GP adayı Ayten Bolat'ın ise emekli maaşı dışında geliri yok.