SEÇİM HAVASI

YSK, Batman'da AKP ve DYP'nin evrakını geç teslim ettikleri gerekçesiyle seçime katılamayacaklarına ilişkin karara yapılan itirazı reddetti.

Batman: YSK, Batman'da AKP ve DYP'nin evrakını geç teslim ettikleri gerekçesiyle seçime katılamayacaklarına ilişkin karara yapılan itirazı reddetti. Her iki parti de Batman'da seçimlere katılamayacak.
Antalya: ANAP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı mimar Hasan Keskin'in eşi avukat Esin Özlem Keskin, Kale ilçesinde CHP'den birinci sıra belediye meclis üye adayı oldu. Özlem Keskin, "Biz bir aileyiz. Doğduğum yöreye hizmet için aday oldum. Eşimle birbirimize çok saygılıyız. Tabii ki ailem her şeyden önce gelir ama yadırganacak bir durum yok" dedi.
Mardin: Mardin Seçim Kurulu, AKP'nin Merkez ile Kabala, Ortaköy ve Yalım beldelerinde listeleri geç teslim ettiği için seçimlere katılmamasını kararlaştırdı.
Konya: Meram ilçesi AKP Belediye Başkan adayı Refik Tuzcuoğlu, Konyaspor-Gençlerbirliği maçı önce-si stadyum önünde ücretsiz aşure dağıttı. Tuzcuoğlu, "Umarım aşureler seçim günü oy olarak geri döner" dedi.
Kayseri: Talas ilçesinde AKP teşkilatı, belediye başkan adayı Rifat Yıldırım ile belediye meclis ve il genel meclisi adaylarını pideli sabah kahvaltısı ile tanıttı.
Hatay: DYP'nin bekâr Antakya Belediye Başkan adayı 44 yaşındaki Adnan Dağıstanlı, başkanlığı kazanması halinde kendi nikâhını kıyacağını söyledi.
Zonguldak: Çaycuma ilçesine bağlı Perşembe Beldesi Hacıosmanlar Köyü muhtar adayı 60 yaşındaki Recep Kocaoğlu, korucu 48 yaşındaki Ramazan Gegek tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Gözaltına alınan Ramazan Gegek, "Eski muhtara 'Muhtarlık yaptığın dönemde köye ne faydan oldu' diye sordum. O da bana ters cevap verince bıçağı sapladım" dedi.
Muğla: Aday listelerini Seçim Kurulu'na geç teslim eden MHP Yatağan'da seçime giremeyecek. 24 Şubat günü Yatağan'da ilçe seçim kurulu, aday listelerini geç getiren MHP'nin listesini kabul etmedi. (Radikal)