SEÇİM HAVASI

AKP, Marmaris ve beş beldesinde seçime giremeyecek. YSK, AKP'nin Marmaris merkezi ile içmeler, Armutalan, Beldibi, Turunç ve Bozburun beldelerinde seçime giremeyeceğine karar verdi.

Muğla: AKP, Marmaris ve beş beldesinde seçime giremeyecek. YSK, AKP'nin Marmaris merkezi ile içmeler, Armutalan, Beldibi, Turunç ve Bozburun beldelerinde seçime giremeyeceğine karar verdi. Adaylar, kararı gözyaşlarıyla karşılayan seçmenleri sükûnete çağırdı.
Kars: Miting için uçakla geldiği Kars'ta partililerce karşılanan DYP lideri Mehmet Ağar, kent içinde seçim otobüsü ile tur attıktan sonra Fethiye Camii'nde cuma namazı kıldı. Ağar, önce belediyelerde, daha sonra ilk genel seçimlerde iktidara geleceklerini söyledi.
Denizli: Honaz ilçesine bağlı Aşağıdağdere Köyü'nde köylüler,
'sembolik referandum'la seçimi boykot kararı aldı. Eski Enerji Bakanı Fahrettin Kurt'un ortağı olduğu öne sürülen, Atak Mermercilik Şirketi'nin köy içindeki mermer ocağından yayılan mermer tozunun, köye ve doğal su kaynaklarına zarar verdiğini belirten köylülere, Bergama'nın Asteriks'i Oktay Konyar da destek verdi.
Trabzon: Kendisinin peygamber olduğunu iddia eden ve bu konuda kitap dahi yazan manav Dursun Ali Bacıoğlu, Araklı ilçesinden bağımsız belediye başkan adayı oldu. 3 Kasım'da Trabzon'dan bağımsız aday olan ve sadece 65 oy alabilen Bacıoğlu, "Amacım belediye başkanı olmak değil, seçim çalışmaları sırasında Mehdi olduğum fikrini insanlarla paylaşmak" dedi.
İzmir: CHP'den Konak Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Sarışın ile Karşıyaka Belediye Başkan aday adayı Cihan Büyükoral, aday gösterilmeyince partilerinden istifa ederek SHP'den aday oldu. CHP'nin itirazı üzerine YSK, Sarışın ile Büyükoral'ın adaylığını düşürdü.
Bitlis: Tatvan ilçesinde mahalle muhtarları, İlçe Seçim Kurulu'nca gönderilen seçmen listeleri ile seçmen bilgi kâğıtlarında yanlışlıklar yapıldığını iddia etti. Tatvan Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gül, ilçede 22 muhtarlıktaki listelerin bazılarında, yüzde 50'lere varan hataların bulunduğunu açıklarken, İlçe Seçim Kurulu da saptanan hataların düzeltileceğini söyledi.