SEÇİM HAVASI

YSK, SHP listesinden seçime girecek olan DEHAP ile ÖTP'nin seçimden tüm Türkiye'de çekilme kararını kabul etti. Oy pusulaları yeniden düzenlenecek.

Ankara: YSK, SHP listesinden seçime girecek olan DEHAP ile ÖTP'nin seçimden tüm Türkiye'de çekilme kararını kabul etti. Oy pusulaları yeniden düzenlenecek.
Ankara: CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı Yılmaz Ateş sloganını, 'Ankara'ya Doğan Güneş Yılmaz Ateş' olarak belirledi. Ateş, seçilirse belediyede çalışanların maaş ve sosyal haklarını iyileştireceğini belirtti.
Ankara: SHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı Murat Karayalçın, solun ortak adayının belirlenmesi için anket önerisini yineledi. Karayalçın, "Ateş'in benden daha ilerde olduğuna dair bir işaret görsem derhal köşeme çekilirim. Bu kadar açık söylüyorum" dedi.
'Uh-ah dev adam, Necmettin Erbakan'
Kayseri: Siyasetten ayrılmak zorunda kalan Necmettin Erbakan, eski genel başkanı olduğu SP'nin seçim gezilerine katılıyor. Dün Kayseri'deki toplantıda partililer, 'Uh-ah dev adam, Necmettin Erbakan' sloganları attı. Erbakan, "AKP'lilerin SP'den ödü patlıyor. Dudakları uçuklamış,
fanilaları gözüküyor. Milli Görüş gömleğini çıkardılar, cascavlak, çıplak ortada kaldılar" dedi.
Bayburt: DYP'nin dün Bayburt'ta düzenlediği miting, kar nedeniyle ancak 10 dakika sürdü. DYP lideri Mehmet Ağar, "Bazılarının geçim sıkıntısı varmış. Oysa millet kendi geçiminin derdinde" diye konuştu.
Dört partinin ortak adayı
Sivas: Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, ilçedeki dört partinin ortak başkan adayı olarak belirlendi. Üç dönemdir belediye başkanlığı yapan Sel, CHP, DSP, MHP ve DYP ilçe teşkilatlarınca ortak aday gösterildi.
Kırıkkale: Delice'ye bağlı Çerikli beldesinde AKP seçim bürosuna silahlı saldırı düzenlendi. Saldırgan altı el ateş ettikten sonra kaçtı, ölen ya da yaralanan yok.
Gümüşhane: Aday listelerini seçim kuruluna geç verdiği için seçime giremeyen AKP, ANAP'la ittifak yaptı. ANAP'ın belediye başkan adayı Hakan Bilgin istifa etti, yerine iki partinin ortak adayı ve ANAP'ın eski il başkanlarından olan Süleyman Köprülü aday gösterildi.
İzmir: CHP'nin YSK'ya başvurusu sonucu, SHP Konak belediye başkan adayı Ahmet Sarışın'ın adaylığı iptal edildi. Yeni aday Sarışın'ın eşi Müyesser Sarışın oldu.