SEÇİM HAVASI

Tufanbeyli ilçe merkezindeki bir duvara AKP'den Belediye Başkan adayı olan Remzi Ergü ile DYP adayı Hüseyin Keçe'nin afişlerini asan partililer arasında tartışma çıktı.

Adana: Tufanbeyli ilçe merkezindeki bir duvara AKP'den Belediye Başkan adayı olan Remzi Ergü ile DYP adayı Hüseyin Keçe'nin afişlerini asan partililer arasında tartışma çıktı. Çıkan kavgada iki kişi yaralandı.
Adana: Yaklaşık 200 CHP'li, Büyükşehir, Seyhan ve Yüreğir adaylarını beğenmedikleri gerekçesiyle partilerinden istifa etti. Partililerin SHP'ye geçeceği belirtildi.
Şanlıurfa: Viranşehir ilçesinin Kınalıtepe Köyü'nde oturan Faysal Ayaz ile Yukarı Sarpin mezrasında oturan Aziz Yıldız arasında, seçim sandığının konulacağı yer nedeniyle anlaşmazlık yaşandı. Köylülerin araya girmesi üzerine büyüyen kavgada, av tüfeğiyle vurulan Mahmut Özemiş ve Hasan Şavlı ağır, 11 kişi hafif yaralandı.
İzmir: YTP Güzelbahçe İlçe Teşkilatı'nın toplantısına katılan Genel Başkan İsmail Cem, Türkiye'de genel seçimlerin ardından sadece iki görüşün temsil edilebildiğini söyledi. Cem, "Meclis'te iki parti kaldı. İkisi de muhafazakâr. Türkiye'de yenileşmeyi savunanlar temsil edilmiyor" dedi.
Kocaeli: Gebze ilçesinde partisinin ilçe seçim koordinasyon merkezinin açılışını yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her partinin kazanma şansı olduğunu belirterek, kamuoyu araştırmalarına aldanılmamasını istedi. Bahçeli, "Ver kurtulcu, sat kurtulcu mu bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak göreceğiz" dedi.
Ankara: DSP lideri Bülent Ecevit, SHP'nin yerel seçimlerde DEHAP ile işbirliği yapmasını değerlendirirken, "SHP şimdi artık geleceğini, bölücülük, ırkçılık yapmaya kalkışanlarla bir araya getirmektedir" dedi. Ecevit, CHP'nin 'irticai bakımından tehlikeli olacak, solculukla alakası olmayan kişilere adaylık teklifi götürdüğünü' öne sürdü.