SEÇİM HAVASI

DYP, seçimde kullanacağı şarkılara bir yenisini daha ekledi. DYP genç seçmenlere yönelik 'DYP ile el ele, haydi sen de gel hele' sözlerini içeren hip hop tarzı bir parça...

Ankara: DYP, seçimde kullanacağı şarkılara bir yenisini daha ekledi. DYP genç seçmenlere yönelik 'DYP ile el ele, haydi sen de gel hele' sözlerini içeren hip hop tarzı bir parça ile Atabarı'ndan sonra 'Mavilim mavişelim' türküsünü de partiye uyarladı. Şarkının 'Tenhada buluşalım' dizeleri, 'Hizmetle tanışalım. Sandıkta buluşalım. Seçmenim' şeklinde değiştirildi.
Rize: Japonya'da ticaretle uğraşan Harun Yüksektepe adlı Rizeli işadamı, SP Belediye Başkan adayı Hasan Uzun'u arayarak seçim kampanyasında kullanması için bir araç göndermek istediğini söyledi. Destek teklifini kabul eden Uzun, geçen hafta son model Toyota cipi gümrük sahasından almaya gitti. Ama direksiyonun sağda olduğunu görünce, sevinci yarım kaldı. Yeni aracının önüne parti bayrağını asan Uzun, "Rize'de sağdan direksiyonlu araba kullanmayı kimse tam beceremiyor. Ben de bir türlü alışamadım" dedi.
Bolu: AKP Belediye Başkan adayı Alaaddin Yılmaz, doğa harikası Abant ile Akkayalar travertenlerinin bir benzerini, 'Kültür Park' projesi kapsamında Bolu'da yapma sözü verdi. Yılmaz, "Projelerim uçuk gelebilir. Söylediğim her sözün arkasındayım" dedi.
Kayseri: MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mazhar Gündoğ, kamuoyuna sunduğu seçim projelerinde, diğer adaylardan farklı olarak ilginç vaatlerde bulundu. Gündoğ'un 'Benim ağacım beş yaşında' projesinde, halkın kendi ağacını dikip beş yıl baktıktan sonra belediyeye para karşılığı satması öngörülüyor.
Adana: AKP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aytaç Durak, cep telefonu numarasını verdiği Kanal 7'deki canlı yayında telefondan aranınca kızdı. Durak "Cep telofonumu herkes bilecek ama kimse aramayacak, benim kapım halka kapalı olacak ve bir de beni öpmeyecekler" diyerek gelecekteki icraatlarını anlattı.