SEÇİM HAVASI

SHP Genel Başkanı ve Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Murat Karayalçın, Melih Gökçek'in, "Seçimlerden üç gün önce çekilir" iddiasını, "Dört gün sonra belediye başkanlığına oturacağım, niye çekileyim?" diye yanıtladı.

Ankara: SHP Genel Başkanı ve Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Murat Karayalçın, Melih Gökçek'in, "Seçimlerden üç gün önce çekilir" iddiasını, "Dört gün sonra belediye başkanlığına oturacağım, niye çekileyim?" diye yanıtladı.
Ankara: AKP Çankaya Belediye Başkan Adayı Çağlar Mesut Bozoğlu, eşi Berna Bozoğlu ile birlikte Ankara'nın yeni açılan eğlence yerlerinden 'Laila'ya 'Hayırlı olsun' ziyareti yaptı. Bozoğlu, başkan seçilirse içkili eğlence yerlerinin ruhsatının iptal edileceği yönündeki haberleri yalanladı.
Antakya: YTP lideri İsmail Cem, bazı belediye başkan adaylarının arkasında sponsorlar olduğunu öne sürerek, "Ahlaksız bir ticaret seçimi yaşıyoruz. Bir ilçe adayı trilyonlar harcıyor. Halkı çok sevdikleri
için mi bu kadar para harcıyorlar? Yoksa seçildikten sonra sponsorlarına para kazandırmak için mi?" diye konuştu.
Osmaniye: AKP'nin Bahçe seçim bürosuna saldırı yapıldı. AKP adayı Baha Serdar Karamanoğlu, önceki gece yaşanan saldırıda, seçim bürosunun camlarının kırıldığını, afişlerin yırtıldığını, masa ve sandalyelere zarar verildiğini söyledi.
Sakarya: Taraklı'da, 28 Mart yerel seçimlerinde yeniden başkanlığa aday olmayan ANAP'lı Halil Aydın'dan boşalacak koltuğa, ağabeyleri Mehmet Aydın MHP'den, Harun Aydın da DYP'den aday oldu.
Kayseri: Büyükşehir belediye başkanlığına bağımsız aday olan Sevim Ölçmez, izinsiz afiş astığı gerekçesiyle Seçim Kanunu'na muhalefetten gözaltına alındı. Mahkemeye çıkan Ölçmez utuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.