SEÇİM HAVASI

Kiraz ilçesinde CHP'den belediye başkanlığı yarışına katılan fırın işletmecisi İsmet Korkmaz'ın başkan seçildiği takdirde günde 10 bin ekmek üreten belediye fırınını kapatacağı dedikoduları yayıldı.

İzmir: Kiraz ilçesinde CHP'den belediye başkanlığı yarışına katılan fırın işletmecisi İsmet Korkmaz'ın başkan seçildiği takdirde günde 10 bin ekmek üreten belediye fırınını kapatacağı dedikoduları yayıldı. Korkmaz da belediye meclis üyesi adaylarla birlikte notere giderek seçildiği takdirde belediye fırınını kapatmayacağına dair taahhütname imzaladı. Korkmaz, "Kendi fırınımı kapatırım ama halkın fırınını kapatmam" dedi.
Samsun: Yüzüncü Yıl Bulvarı üzerindeki Samsun Katolik Kilisesi'nin dış cephesine adayların afişlerinin yapıştırılması karakolluk oldu. Papaz Pierre Brunissen, "Burası ibadet yeri. Duvarına afiş yapıştırılması kiliseye saygısızlıktır" diyerek polise şikâyette bulundu.
Batman: Turgut Özal Bulvarı'nda önceki gün saat 22.00 sıralarında bir grup SHP ile SP'li arasında afiş asma konusunda tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyünce bıçaklı kavgaya dönüştü. Olayda sekiz kişi yaralandı.
Adıyaman: AKP Adıyaman Seçim Bürosu'nu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Hükümet bu ülke ve bu millet için en iyi olanı yapmaya çalışıyor. Ne yaparsak 'Cumhuriyet elden gidiyor' diyorlar, ama elden giden bence Cumhuriyet değil, CHP" dedi.
Afyon: Yerel seçimlerin ardından Afyon'a belediye başkanı olacak kişi için 17 maddelik 'Belediye Başkanı Andı' hazırlandı. Afyon Kitap Kulübü tarafından hazırlanan andı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kuzeni Kadir Altınkaya açıkladı. Antta gecekondulaşmadan ekonomik önlemlere kadar birçok konu bulunuyor.