SEÇİM HAVASI

Seçim yasakları yarın başlayacak. Yarın sabahtan itibaren Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri, seçim gezilerini devletin imkânlarıyla yapamayacak.

Ankara: Seçim yasakları yarın başlayacak. Yarın sabahtan itibaren Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri, seçim gezilerini devletin imkânlarıyla yapamayacak. Bu gezilerde, protokol icabı olan karşılama ve uğurlama törenleri ile seçim gezilerine devlet memurlarının katılması da yasak. Kamuoyu araştırmaları, anketler ve tahminler; tarafsızlık ve doğruluk ilkelerine uyulmak koşuluyla 27 Mart sabahına kadar yayımlanabilecek.
Ankara: ANAP eski milletvekilleri Beyhan Aslan, İlhan Aküzüm, Şamil Ayrım, Yavuz Köymen, Süleyman Hatinoğlu, Fevzi İşbaşaran ve bazı eski bürokratların bulunduğu bir grup, törenle DYP'ye katıldı. DYP lideri Mehmet Ağar, törendeki konuşmasında merkez sağdaki ayrılıkların artık bütünleşmeye başladığını söyledi.
İstanbul: YTP lideri İsmail Cem, AKP'nin seçimler için 'şantaj' yöntemi kullandığını öne sürdü. YTP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı yapan Cem, "Maliye Bakanı, 'Eğer AKP'lileri seçerseniz biz yanınızdayız' diyor. CHP'nin yaklaşımı da vatandaşları 'CHP'ye oy vermezseniz AKP gelecek' diye korkutmak" dedi.
Gaziantep: Şehitkamil belediye başkan adayı AKP'li Metin Özkarslı, 'İlçemizde karanlık bitecek, aydınlık günler başlayacak' sloganıyla seçmenlere ampul dağıtıyor. Özkarslı, girdiği işyerlerindeki ampulleri sökerek üzerinde Başbakan Tayyip Erdoğan'ın resmi de bulunan kendi ampullerini taktı. Gıda paketleri de dağıtan Özkarslı, "Halkımızın geleceğini de aydınlatacağız" dedi.
Adapazarı: Marmara depreminin ardından beş yıl geçmesine rağmen deprem kurbanlarının bir kısmının hâlâ seçmen kütüklerinden düşürülmediği ortaya çıktı. Yerel seçimler için deprem kurbanlarının daha önce
oturdukları adreslere seçmen kâğıtları geldi.
Mersin: AKP belediye başkan adayı Mustafa Turan, görüntü kirliliğine neden olmamak için, posterler ve bayraklarla propaganda yapmak yerine, gelin ve damat eşliğinde seçim broşürü dağıttı.
İzmir: Çiğli ilçesinde İşçi Partisi'nden belediye başkan adayı olan Abdülbaki Koçhan, büfesinden hırsızlık yapan üç kişiyi yakalamak isterken bıçaklandı.