SEÇİM HAVASI

SHP Genel Başkanı ve Ankara büyükşehir belediye başkan Adayı Murat Karayalçın, seçim bürolarına yönelik...

KARAYALÇIN KORUMA İSTEDİ: SHP Genel Başkanı ve Ankara büyükşehir belediye başkan Adayı Murat Karayalçın, seçim bürolarına yönelik saldırıların artması üzerine Ankara Valisi Yahya Gür'ü ziyaret ederek, seçim bürolarının korunmasını istedi.
BAKAN AKSU TURİSTTEN OY İSTEDİ: İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, seçim çalışmaları için geldiği Antalya'da, alışveriş yapan turistleri Türk zannederek oy istedi. Kaleiçi'nde esnafın sorunlarını dinleyen Aksu, burada karşılaştığı bir çiftten AKP adayı için oy vermelerini istedi. Ancak, çiftin turist olduğunun anlaşılması gülüşmelere neden oldu.
EMİNE ERDOĞAN'IN KAMPANYASI: Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan dün, seçime katılacak iki kadın adaydan biri Eyüp ilçesi Göktürk Beldesi Belediye Başkan adayı Neşe Işıldar için oy istedi. Erdoğan, kadın aday sayısının az olacağını önceden tahmin edemediklerini belirterek,
"Seçimleri kazanan bayan adayların çalışmalarını bizzat takip edeceğim. Bayan adaylarımızın sayısının artması, seçilen bayan arkadaşlarımızın başarısına bağlı" dedi.
CEM: KIVILCIM ÇAKACAĞIZ: YTP lideri İsmail Cem, İzmir'de, çağdaş çoğunluğun ve sosyal demokratların birleşmesi, herkesin yenileşerek bir araya gelmesi için çalışacaklarını ve YTP olarak bu süreci başlatmak yolunda kıvılcım çakacaklarını söyledi. Cem, "Parti olarak İzmir'de Ahmet Piriştina'ya destek vermeyi seçtik. Ancak bütün ilçe belediye başkan adaylıklarında iddialıyız" dedi.
AĞAR: KÖROĞLU'NA ÖZENDİM: DYP lideri Mehmet Ağar, Bolu'da, Köroğlu'nun heykeli önünde yaptığı açıklamada, "Köroğlu'ndan esinlenerek siyasete girdim. Köroğlu, yüzyıllar geçse de siyasette geçerliliğini koruyan bir felsefedir" diye konuştu.
'DSP ARAP ATI GİBİDİR': DSP lideri Bülent Ecevit, Aydın'da her zaman seçimlerin son günlerinde potansiyellerini artırdıklarını belirterek, "Partimiz Arap atı gibidir" dedi. Hastalandığında partinin çok oy kaybettiğini belirten Ecevit, "Şimdi sıhhatim iyi" dedi.