SEÇİM HAVASI

SP'nin Eskişehir mitinginde konuşan Necmettin Erbakan AKP'yi eleştirirken,
"AKP dediğin, Fazilet ve Refah Partisi'nin bölünmesinden doğmuş bir çocuktur.

ERBAKAN: AKP SEZARYEN ÇOCUĞU: SP'nin Eskişehir mitinginde konuşan Necmettin Erbakan AKP'yi eleştirirken, "AKP dediğin, Fazilet ve Refah
Partisi'nin bölünmesinden doğmuş bir çocuktur. Buna sezaryenle doğum derler. ABD filmlerini biliyorsunuz, birtakım robotlar yapıyorlar, bir insanı alıp beynini yıkayıp mazisini unutturuyor, beynine program koyuyorlar. Milyon kere dünya gerçeklerini bunlara anlattık. Bunlar anlamıyor. Çünkü operasyon geçirdiler" dedi.
CHP'Lİ ADAYDAN SÖZ: Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç'ı ziyaret eden CHP Çankaya Belediye Başkan adayı Muzaffer Eryılmaz, seçilirse Çankaya'yı sivil toplum örgütleriyle yöneteceklerini söyledi.
GÖKÇEK: REKOR KIRACAĞIZ: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP adayı Melih Gökçek ve AKP Altındağ Belediye Başkan adayı Veysel Tiryaki, Siteler Kavaklar Meydanı'nda Altındağlılara seslendi. Gökçek, bu seçimlerde
Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıracaklarını savunarak, açıklanan anketlerin kimseyi rehavete kaptırmamasını istedi.
TÜSİAD'DAN ZİYARET: Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) AKP ve CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarıyla görüştü. TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, Kadir Topbaş ve Sefa Sirmen ile 'kendilerinden gelen talep doğrultusunda yapılan görüşmelerde, adayların projeleri üzerinde görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.
UZAN'A YUMURTA: Gerç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'a uzun süre ailesinin kontrolünde tuttuğu ÇEAŞ'ın bulunduğu Adana'daki seçim gezisinde yumurta atıldı. Seçim otobüsünden inip halkın içinde dolaşırken fırlatılan yumurtalar Uzan'a rastlamadı.
AKP-MHP KAVGASI: AKP Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar'ın da aralarında bulunduğu AKP'li bir grup, Gebze'nin Gaziler Mahallesi'nde kahve toplantısı yaparken, buradan geçen bir grup MHP'li, İlhan Çelikbilek ve İsmail Çelikbilek adlı AKP'li kardeşlerle tartıştı. İddiaya göre MHP'li grup, iki kardeşi dövdü.
YAŞAMAYAN SEÇMENE KART: Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 3 Kasım genel seçimlerinden sonra öldükleri belirlenen 320 kişiye seçmen bilgi kartı gönderildi. İslahiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Erenler Mahallesi muhtarı Ali Kaya, "Muhtarlarımız, kartları teslim ettiğinde ölenlerin yakınlarının acısı tazeleniyor. Bu hataların yaşanmamasını istiyoruz" dedi.