Seçim sonucu belli olan iller

79 ilden 56'sında AKP, 9'unda CHP ipi önde göğüsledi. SHP 5, MHP 3, DSP 2, DYP ve SP 1'er başkanlık kazandı. Ardahan'da seçimin galibi bağımsız aday.

ADANA Aytaç Durak (AKP)
ADIYAMAN M.Necip Büyükarslan (AKP)
AFYON Abdullah Kaptan (AKP)
ANKARA Melih Gökçek (AKP)
AĞRI Ekrem Aktaş (AKP)
ARTVİN Emin Özgün (CHP)
AYDIN İlhami Öztekin (AKP)
AMASYA İsmet Özarslan (AKP)
BALIKESİR Sabri Uğur (AKP)
BİLECİK Selim Yağcı (AKP)
BİNGÖL Hacı Ketenalp (AKP)
BİTLİS Cevdet Özdemir (AKP)
BOLU Alaaddin Yılmaz (AKP)
BURDUR Sebahattin Akkaya (AKP)
BURSA Hikmet Şahin (AKP)
ÇANAKKALE Ülgür Gökhan (CHP)
ÇANKIRI İrfan Dinç (AKP)
ÇORUM Turan Atlamaz (AKP)
DENİZLİ Nihat Zeybekçi (AKP)
DİYARBAKIR Osman Baydemir (SHP)
EDİRNE Hamdi Sedefçi (CHP)
ELAZIĞ Süleyman Selmanoğlu (DYP)
ERZURUM Ahmet Küçükler (AKP)
ERZİNCAN Mehmet Buyruk (AKP)
GAZİANTEP Asım Güzelbey (AKP)
GİRESUN Hurşit Yüksel (AKP)
GÜMÜŞHANE Mustafa Canlı (MHP)
HAKKARİ Metin Tekçe (SHP)
HATAY Mehmet Yeloğlu (AKP)
ISPARTA Hasan Balaman (AKP)
İÇEL Macit Özcan (CHP)
İZMİR Ahmet Priştina (CHP)
KAHRAMANMARAŞ Mustafa Poyraz (AKP)
KARS Naif Alibeyoğlu (AKP)
KASTAMONU Turhan Topçuoğlu (AKP)
KAYSERİ Mehmet Özhaseki (AKP)
KIRKLARELİ Yılmaz Şeşen (CHP)
KIRŞEHİR Halim Çakır (AKP)
KIRIKKALE Veli korkmaz (AKP)
KONYA Tahir Akyürek (AKP)
KÜTAHYA Mustafa İça (AKP)
MALATYA H.Cemal Akın (AKP)
MARDİN Metin Pamukçu (SP)
MANİSA Bülent Kar (AKP)
MUĞLA Osman Gürün (CHP)
MUŞ Necmettin Dede (AKP)
NEVŞEHİR Hasan Ünver (AKP)
NİĞDE Mümin İnan (MHP)
ORDU Seyit Torun (DSP)
RİZE Halil Bakırcı (AKP)
SİVAS Sami Aydın (AKP)
SAMSUN Yusuf Ziya Yılmaz (AKP)
SAKARYA Aziz Duran (AKP)
SİİRT Mervan Gül (AKP)
SİNOP Baki Ergül (CHP)
SİVAS Sami Aydın (AKP)
ŞANLIURFA Eşref Fakıbaba (AKP)
TEKİRDAĞ Ahmet Aygün (AKP)
TRABZON Mehmet Volkan Canalioğlu- (CHP)
TOKAT Adnan Çiçek (AKP)
TUNCELİ Songül Erol Abdil (SHP)
UŞAK Mesut Apaydın (AKP)
VAN Burhan Yenigün (AKP)
YOZGAT Yusuf Başer (AKP)
ZONGULDAK Secaattin Gonca (AKP)
AKSARAY Nevzat Balta (AKP)
ARDAHAN Mikail Kayatürk (BAĞIMSIZ)
BARTIN M.Rıza Yalçınkaya (DSP)
BATMAN Hüseyin Kalkan (SHP)
BAYBURT Bekir Çetin (AKP)
DÜZCE Mehmet Keleş (AKP)
IĞDIR Nurettin Aras (MHP)
KARABÜK Hüseyin Erer (AKP)
KARAMAN Ali Kantürk (AKP)
KİLİS M. Abdi Bulut (AKP)
OSMANİYE Davut Çuhadar (AKP)
YALOVA Barbaros Binicioğlu (AKP)
ŞIRNAK Ahmet Ertak (SHP)