Seçime kan düştü: 17 CHP'li yaralandı

Hatay'ın Samandağ ilçesi Tekebaşı beldesinde CHP milletvekili adayı Refik Eryılmaz'ın toplantı yaptığı kahvehaneye ateş açıldı.


Hatay ’ın Samandağ ilçesinin Tekebaşı beldesinde seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret ederken pompalı av tüfeğiyle bir kişinin saldırısı sonucu 26 kişiyle birlikte yaralanan CHP Hatay milletvekili adayı Refik Eryılmaz, bir davada zanlının avukatlığını yaptığını açıkladı.

Eryılmaz, saldırı sonucu sol parmağı, kolu, boynu ve bacağından yaralandığını, Samandağ Devlet Hastanesindeki tedavinin ardından taburcu edildiğini söyledi.

Zanlı E.A’yı tanıdığını ve daha önce yargılandığı bir davada avukatlığını yaptığını belirterek, "Saldırının ise bu olayla direkt bağlantısının olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Refik Eryılmaz, kendisi dışında 26 kişinin hafif yaralandığı olayda ölen olmamasının sevindirici olduğunu ifade ederek, saldırının gerçek nedeninin daha sonra ortaya çıkacağını bildirdi.

Eryılmaz, " Siyasi veya kişisel olmasıyla ilgili şu an bir şey söyleyemeyeceğim. Öldürme kastıyla, hedef gözetmeksizin bütün kitleyi hedef alan bir saldırıydı. Hepimize geçmiş olsun. Bundan sonra memlekette huzur içerisinde, hiç kimsenin burnu kanamadan, kardeşçe siyasi çalışmalarımı yapmaya devam edeceğim" diye konuştu. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/104764810476483

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Karşı Tarafınmı? - Clear

  Mağdur olan avukat aday,haberde,zanlının avukatı olduğunu söylüyor.Bir yorumcu ise -il bşk.nının ağzından- karşı tarafın avkatlığını yapmış diye bilgi veriyor.Hangisi doğru? Diyelimki yorumcununki doğru,neden o zaman onca kişinin de birlikte yaralanabileceği bir ortamda saldırı gerçekleştirilmiş?

  haberin devamı.. - kizilanka2222

  CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, olayın ardından Antakya Devlet Hastanesi’ne giderek, yaralıları ziyaret etti. Olayın siyasi yönü olmadığını bildiren Mullaoğlu, "Avukat olan adayımıza, mesleği gereği eski bir dava nedeniyle husumet duyulduğunu öğrendik. Saldırıyı yapan kişi, açılan bir davayı kaybetmiş. Kaybettiği davada da adayımız Refik Eryılmaz karşı tarafın avukatı imiş. Bu nedenle husumet beslemiş ve saldırıyı da bu nedenle yapmış" diye konuştu.

  Kınıyorum. - Clear

  Kime yapılırsa yapılsın,kimden gelirse gelsin,ilkellik,ilkelliktir.İlkelliği kınıyorum.