Şehit yakınları linç ediyordu!

Şehit yakınları linç ediyordu!
Şehit yakınları linç ediyordu!
Şehit polis Ümit Yıldırım'ın cenazesinin Trabzon Havaalanı'nda karşılanması sırasında bir kadın şehit yakınlarınca az daha linç ediliyordu.

TRABZON - Trabzon Emniyet Müdürlüğü ’nde görevli polis memurlarınca uçaktan alınan şehit Yıldırım’ın cenazesi, Trabzon Belediyesi’ne ait cenaze aracına taşındı.
Cenazenin taşınması sırasında elinde Türk bayrağı olan bir kadın , hükümet aleyhine slogan attı. Kadına tepki gösteren şehit yakınları, bu kişinin aileden olmadığını belirtti. Şehit yakınlarının darp etmeye çalıştığı kadın, bayıldı. Güvenlik güçleri, bunun üzerine önce kadını çember altına aldı, ardından havaalanındaki bir odaya götürdü.


"DAĞDAN İNDİRDİNİZ BUNLARI..."

Türk bayrağı taşıyan, yakasında da şehit polisin fotoğrafı bulunan 50 yaşlarındaki kadın, "Siz aldınız, dağdan indirdiniz bunları. Otobüsle getirdiniz, karşıladınız" diye bağırdı, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Bunun üzerine Yıldırım’ın amcasının oğlu Metin Yıldırım, kadına müdahale ederek uzaklaştırmak istedi. Şehit yakınlarının da tepki gösterip tokatladığı kadın, uzaklaştırılmak istendi. Bu sırada düşen ve baygınlık geçiren kadın, polisler tarafından aprondan götürüldü.
Bu arada şehit yakınları, ”şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde slogan attı. Şehit polis Yıldırım’ın cenazesi, konvoyla toprağa verileceği Araklı ilçesine götürüldü. (dha)