Selahattin Demirtaş AKP'ye yapılan saldırıyı kınadı

Selahattin Demirtaş AKP'ye yapılan saldırıyı kınadı
Selahattin Demirtaş AKP'ye yapılan saldırıyı kınadı
BDP lideri Demirtaş, AKP ve Adalet Bakanlığına yapılan saldırıları kınayarak "Çözümden yana olan herkesin bu tür provokasyonlar karşısında geri adım atmaması gerekir" dedi.

ANKARA - BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti Genel Merkezi ile Adalet Bakanlığına yapılan saldırıları kınadığını belirterek, "Çözümden ve barıştan yana olan herkesin bu tür provokasyonlar karşısında daha iradeli, daha kararlı ve daha güçlü durması, asla geri adım atmaması gerekir" değerlendirmesinde bulundu.

Demirtaş, yazılı açıklamasında, geçmiş olsun dileklerini ileterek, şunları kaydetti:

"Çözümden ve barıştan yana olan herkesin bu tür provokasyonlar karşısında daha iradeli, daha kararlı ve daha güçlü durması, asla geri adım atmaması gerekir. Olası yeni provokasyonlara karşı devlet ve hükümet zamanında gerekli tedbirleri almalıdır. Provokasyonları önlemek öncelikli olarak hükümetin görevi ve sorumluluğundadır. Demokratik kamuoyu da gelişmeler karşısında daha duyarlı ve dikkatli olmalıdır. Bir kez daha saldırıyı kınıyor AK Parti 'ye ve Adalet Bakanlığı'na geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz." (aa)