Selahattin Demirtaş: Barajın tam sınırındayız

Selahattin Demirtaş: Barajın tam sınırındayız
Selahattin Demirtaş: Barajın tam sınırındayız
HDP Eş Başkanı Demirtaş, çözüm süreci izleme komitesiyle ilgili "Cumhurbaşkanının kendi listesi, Başbakanın kendi listesi var, üzerinde anlaşamıyorlar" dedi. Demirtaş, partisinin oy oranıyla ilgili olarak da, baraj sorununun tümüyle ortadan kalkmadığını vurgulayarak, "AKP iktidardan düşme, biz de barajın tam sınırındayız" değerlendirmesinde bulundu.

RADİKAL - Seçime ilk kez parti olarak giren HDP’nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin yüzde 10’luk seçim barajını aşıp aşamayacağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Demirtaş, “Baraj sorunu bizim için tümüyle ortadan kalkmış diyemem. AKP iktidardan düşmenin sınırında, biz de barajın tam sınırındayız” dedi.

“İMRALI’DA TEK TEK İSİM DEĞERLENDİRMESİ OLMADI”

Demirtaş, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın HDP’nin aday listelerine etkisiyle ilgili olarak da, İmralı’daki görüşmede genel bir değerlendirme yapıldığını söyledi. “Tek tek adaylarla ilgili değerlendirme olmadı” diye konuştu.

“İZLEME HEYETİNDE İKİ LİSTE VAR”

HDP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümetin görüş ayrılığına düştüğü Çözüm sürecinde oluşturulması planlanan İzleme Heyeti ile ilgili olarak da görüş ayrılıklarının sürdüğü mesajını verdi. Selahattin Demirtaş, “Cumhurbaşkanının kendi listesi, Başbakanın kendi listesi var, üzerinde anlaşamıyorlar” dedi.

”ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINDA DEĞİL AMA...”

Demirtaş, çözüm sürecindeki son durumla ilgili olarak da “Şu anda buzdolabına kaldırılmış değil. Nevruz’dan bu yana ne ilerleme, ne gerileme var” ifadelerini kullandı.


  http://www.radikal.com.tr/133125013312506

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cok Ilginctir - user1055377

  Neden bu kadar parti arasinda, secmeni icin tek calisacak tek parti HDP gibi geliyorda digerleri sanki politikayi daha donekce ve ticari amaclar icin yapiyor. Hatirlayin gexi olaylarinda Bulldozerin karsisindaki hangi millet vekili idi HDP. Ahh bide Imralidan biraz uzak kalsaniz aslinda ozaman inanilmaz oy alirsiniz ya..

  Herkes uyanmalı - user1063534

  Bu barajı geçerse akp ile beraber apoyu cıkartırlar.Seni başkan yaptırmayacağım yazısı söylemleri hep hikaye amaç solculardan oy almak.Hdp üzerine algı operasyonu yapılıyor barajı geçsin diye oyları yüzde 8 civarı.Umarım barajı geçemezler.Kimsede barajı geçmesini filan istemiyor olması gerekende o.Bu vatan binlerce Şehit vermiş sonucta.

  AKP iktidardan dusme sinirinda derken? - firat1729

  Yani Selahattin Demirtas diyor ki biz baraji gecersek AKP artik iktidar olamayacak. Bunun tek yolu bir CHP - HDP - MHP koalisyonu. Peki kendileri her hamlelerini Imrali'nin onayi ile yaparken ve ozellikle MHP ama bir miktar da CHP Imrali ile konusulmasi uzerinden AKP'yi yipratmaya calisirken bunun oluru var mi? Acikcasi bana bu meclis senaryosunda bile bir AKP - MHP veya AKP - HDP koalisyonu ve hatta milletvekili devsirme yoluyla gene bir tek basina AKP hukumeti cok daha olasi gozukuyor.

  Kürtleri anlamıyorum. - user781727

  Artık eskisi gibi değil, Milliyetçilerin bile çoğu dahil, herkes barajı geçmenizi istiyor ama, malesef kürt kökenli seçmen hiç güven vermiyor. Eğer barajı geçemezseniz, Kürt yurttaşların, bir şey isteme hakkı, lüksü kalmaz. Çünki cevap bile veremezsiniz. Sen kendine sahip çıkmazsan, kimse sana sahip çıkmaz hesabı. O kadar oy'un varsa partin, vekilin neden yok? diye sorarlar.

  - user399923

  Bizde sınırları zorlarız oyumHDP'ye

  ak partiye en buyuk darbeyi hdp vuracak... - harmankordon

  Oyumuzu hdp ye verirsek ve baraji gecerse akp 30-40 milletvekili kaybediyor , akilli olalim , bugunku mevzu partizanlik degil , matematigi kullanarak padisahin onunun kesilmesidir.