Selahattin Demirtaş protestocusu için nezaket istedi

Selahattin Demirtaş protestocusu için nezaket istedi
Selahattin Demirtaş protestocusu için nezaket istedi
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Balıkesir mitinginde kendisini protesto eden bir kadına nazik davranılmasını istedi. Demirtaş, "Sakin arkadaşlar sakin. Protesto onun da hakkıdır. Düşüncelerini ifade etmek hanımefendinin de hakkıdır" dedi.

RADİKAL - HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Balıkesir mitinginde konuştu. Protesto eden bir kadın için Demirtaş, "Sakin arkadaşlar sakin. Protesto onun da hakkıdır. Düşüncelerini ifade etmek hanımefendinin de hakkıdır. Provokasyona gerek yok. Lütfen sakin olun. Hanımefendiye nazik davranılsın arkadaşlar. Onun da hakkı. Güvenlikçi, arkadaşlar lütfen hanımefendiye nazik davranılsın. Onun da hakkıdır saygı duyalım lütfen. Provokasyona gerek yok sakin. Mitingimize kaldığımız yerden devam ediyoruz" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"7 Haziran'da ya barış içinde bir yaşam ve Türkiye 'nin her yerinde mezhebinden utanmadığı bir ülke ya da diktatörlük ve tek adamlık sultası tercihinde bulunulacak. Aslında seçime iki parti giriyor. Biz ve diktatör yanlıları."

"Maaş alırken ödediğiniz vergi bitiyor mu harcarken de vergi ödüyorsunuz. Siz aldığınız maaşı yani vergisi ödenmiş helal parayı bile harcarken ekmek alırken bile vergi ödüyorsunuz. Telefonla 'Alo' dediğinizde, çorap alırken vergi ödüyorsunuz. Yüzde 95 vergi sizin cebinizden çıkıyor. Vergiyi topladın o parayı dağıtırken adaletli şekilde dağıtılması gerekir"

"Sarayda sultanlar bin TL'lik altın bardaktan su içerken biz vatandaşı mağdur etmeyeceğiz."

"Emekliye en az 1.800 ödeyeceğiz dediğimizde 'Kaynağı nerden bulacaksınız?' diyorlar. Dünyanın en zengin coğrafyalarından birinde yaşıyoruz. Yaptıklarına bir bakın hayvancılığı bitirmek için ellerinden geleni yaptılar."

'Emekçiden yana olmak çılgınlıksa çılgınız."

"Ev kadınları dünyanın en ağır işini yapıyor. Evde çalışan kadın çalışan bir kadın statüsünde olacak, emekli olacak. Çocuk büyütmek erkeğin kahrını çekmek... Size düşen buysa bize düşen de size sahip çıkmak."