Selahattin Demirtaş'tan 'sosyalistlerle ittifak' açıklaması

Selahattin Demirtaş'tan 'sosyalistlerle ittifak' açıklaması
Selahattin Demirtaş'tan 'sosyalistlerle ittifak' açıklaması
Oy oranlarının yüzde 9'u aştığını ve bunun en çok Ak Parti'yi rahatsız ettiğini söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, sol-sosyalist partilerle görüştüklerini 'ittifak' değil ama 'aday gösterme' şeklinde bir birliktelik yapabileceklerini söyledi.

RADİKAL - HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın partisinin dünkü grup toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda 'ittifak' konusu da gündeme geldi. CHP ile bir ittifak yapmalarının artık mümkün olmadığı belirten Demirtaş sol/sosyalist parti ve çevrelerle seçim için görüştüklerini söyledi.

Milliyet gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan'ın aktardığına göre Demirtaş şunları söyledi, "Partilerle ittifak arayışımız yok, ancak birlikte hareket etmek için görüşmeler yapıyoruz. Birinci tur görüşmeleri yaptık. ÖDP’yle, Haziran Hareketi’yle görüştük. Sol-sosyalist kesimlerle görüştük. İttifak için değil, bazı yerlerde onların adaylarını gösterebiliriz. Meclis’e girerlerse istifa edip partilerine katılabilirler. Ama daha çok toplumsal kesimlerle görüşüyoruz, Alevilerle, azınlıklarla, dini cemaatlerle. Buralarda daha çok karşılığımız var. Onlarla ilişkilerimiz daha iyi görünüyor."


  http://www.radikal.com.tr/128617812861783

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SOL BLOK!! HEMEN ŞİMDİ! - zebda

  turkiyenin tum solcuları birleşin artık! allah aşkına kendi aranızdaki çekişmeleri bırakın! bu mudur sosyalizm ruhu!? egolarınız fikir ayrılıklarınızın hiç bir önemi yok sadece engel yaratıyorlar! bu mudur akıl vicdan mantık!? iğrenc akp rejiminde yaşamakdan daha rezil ne olabilir!

  Irka dayalı bir parti - user965260

  belli bir ırka dayalı bir parti sadece kürt halkını savunuyor sosyalistlerle nasıl bir olucak anlamadım

  sılho - gundi ghandi

  Neden muhafazakar kürtlerle değil de sol sosyalist türklerle ittifak peşindesin?