Selda Karafazlı: Kendimi 'Martı Jonathan' gibi hissediyorum

Selda Karafazlı: Kendimi 'Martı Jonathan' gibi hissediyorum
Selda Karafazlı: Kendimi 'Martı Jonathan' gibi hissediyorum
Rize'de HDP'den 2'nci sıradan aday olduğu için bazı akrabaları tarafından dışlanan ancak anne ve babasının tam desteğini alan Selda Karafazlı, "Burada HDP aday çıkaramaz, buna kimse cesaret edemez diye düşünülüyordu. Ama biz buna cesaret ettik. Ve dedikoduları çürüttük" diyor

RADİKAL - Gazeteci Ruşen Çakır Rize’den HDP adayı olduktan sonra bazı aile bireylerinin dışladığı Selda Karafazlı ve ailesiyle Periscope uygulamasıyla konuştu.

ANNE VE BABASINDAN TAM  DESTEK

Baba Gençağa Karafazlı, ailenin sol bir gelenekten geldiğini belirterek “Ailemizin geleneği siyasette sol bir gelenek CHP ne kadar solsa... CHP kazanırdı köyümüzde de. Aile içinden bize vurmalarını tahmin edemiyordum. İki gün önce beraber olduğum aile üyelerini bir kaçı bir basın toplantısında bizi sülaleden attıklarını söylüyorlar. Basın magazinel baktığı için bu hale geldi. Açıkçası bu tartışma HDP'yi daha önemli bir noktaya getirdi.”  diye konuştu.

Selda Karafazlı Kurşun: 'HDP yüzde 15 oy olacak'

Anne Günay Karafazlı ise yaşananların provokasyonu olduğunu düşündüğünü dile getirerek “Rize'de büyük bir potansiyelimiz var” dedi.

SELDA KARAFAZLI: BİZ CESARET ETİK

Ailesinin siyasi görüşleriyle kendisini etkilemediğini belirten HDP adayı Selda Karafazlı ise adaylık sürecini şu sözlerle anlattı:

“Ailem beni siyasi görüşleriyle etkilemedi. HDP bünyesinde olmaya ben karara verdim. Rize'de de çok fazla aday çıkmaması benim Rize'den çıkmama neden oldu. Rize'de HDP aday çıkaramaz buna kimse cesaret edemez diye düşünülüyordu. Ama biz buna cesaret ettik. Ve dedikoduları çürüttük. HDP'ye önemli bir oy potansiyeli kazandık. Karadeniz halkına Kürt düşmanlığı yaratılmaya çalışıldı. Biz Karadenizli olarak Kürt halkına düşman değiliz. Kendimi 'Martı Jonathan' gibi hissediyorum.”

 

Selda Karafazlı Kurşun oyuncu çıktı

MARTI JONATHAN

Martı Jonathan Livingston,  ABD 'li yazar Richard Bach tarafından yazılmış, bir martının hayatını ve bize kendi sınırlarımızı aşabileceğimizi söyleyen, bir ders vermek amacıyla yazılmış masal türünde bir kitaptır. Bu kitapta Jonathan'ın hayatı, uçuş denemeleri vb. olaylar anlatılıyor. Bütün martıların amacı uçmak değil yemek bulmaktır; ama Jonathan'ın amacı uçmak ve yeni şeyler öğrenmektir. Bu nedenle martılar tarafından dışlanmıştır. 2. bölümde Jonathan iki martıyla beraber cennet sandığı yere gider.Orada Sullivan ile tanışır. Beraber uçuş çalışmaları yaparlar. Sullivan dostluğa çok önem verir. Jonathan'ın kardeşi olur. Daha sonra Chiang adlı yaşlı bir bilge martıyla tanışır. Oranın cennet olmadığını cennetin bir mekan ya da zaman dilimi olmadığını ve ancak cennete mükemmellikle ulaşabileceğini öğrenir. Chiang'ten hız dersleri alır. Chiang bir gün parlaklaşarak yok olur. 3. bölümde Jonathan'ın öğrencileri olur. Daha sonra beraber dışlandığı sürüye giderler. Birçok dinleyicileri olur.  (Kaynak: Vikipedi)

HDP'li adayı akrabaları reddetti, anne-baba destek çıktı

HDP'den aday oldu diye akrabalıktan reddettiler