Seline Özuzun Doğan milletvekili seçildi mi?

Seline Özuzun Doğan milletvekili seçildi mi?
Seline Özuzun Doğan milletvekili seçildi mi?
CHP'de Ermeni bir kadın, milletvekili seçilebilecek sıradan ilk kez aday gösterildi. Herkes CHP'de bir ilk gerçekleşecek mi diye merak ediyordu. Seline Özuzun Doğan milletvekili seçildi mi? İşte detaylar...

RADİKAL- CHP ’de 69 yıl sonra bir ilk gerçekleşti. Ermeni bir kadın, milletvekili seçilebilecek sıradan ilk kez aday gösterildi. İstanbul 2. Bölge 1. sıradan kontenjan adayı gösterilen avukat Selina Özuzun Doğan TBMM’nin 25. Dönem’inde CHP milletvekili olarak Meclis’e girmeye hak kazandı. Adaylığı çok tartışılan Özuzun Doğan, 1. sıra adaylığını sürpriz olarak yorumlamıştı.

SELİNA ÖZUZUN DOĞAN KİMDİR?

Türkiye Ermeni cemaatinden Selina Özuzun Doğan aslında siyasete pek de uzak değil. Babası Yetvart Özuzun 1980 sonrası DSP’de, 1993’ten sonra da CHP’de yer almış, Bakırköy Belediyesi Başkan yardımcılığı yapmış. Özuzun Doğan 1977 doğumlu, Notre Dame De Sion Fransız Lisesi ve Galatasaray Hukuk Fakültesi mezunu. Bilgi Üniversitesi’nde de Yüksek Lisans da yapan Özuzun, Ermenice ve Türkçe’nin yanı sıra Fransızca ve İngilizce biliyor. 38 yaşındaki Avukat Selina Özuzun Doğan, yine avukat olan Erdal Doğan ile evli ve bir çocuk annesi.