Selvi: AKP hayal kırıklığı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, üçüncü kuruluş yılında AKP'yi eleştirdi. Selvi, yazılı açıklamasında 'kuruluşunda her şeye rağmen büyük destek gören ama sabırla ve umutla bekleyen halkın sorunlarına çözüm üretemeyen hükümetin hayal kırıklığı yarattığını' savundu.

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, üçüncü kuruluş yılında AKP'yi eleştirdi. Selvi, yazılı açıklamasında 'kuruluşunda her şeye rağmen büyük destek gören ama sabırla ve umutla bekleyen halkın sorunlarına çözüm üretemeyen hükümetin hayal kırıklığı yarattığını' savundu.
İşsizlik ve yoksulluğun yaygınlaşarak bunalıma dönüştüğünü belirten Selvi şöyle devam etti: "Hükümet vatandaşların, aydınların, yurtseverlerin, sivil toplum örgütlerinin, meslek kuruluşlarının sabrının tükendiğini fark etmeli. Demokrasilerde; halkın, demokratik kuruluşların haksızlıklar, sorumsuzluklar, karşısında ortaya koyacağı demokratik haklar ve eylemler var-dır. Bunun sorumlusu da iktidar olacaktır. Bu lokomotifin bu katarı çekemeyeceği artık iyice anlaşılmaktadır."