Şener Baykal'a bilgi verdi

CHP'nin, Erol Evcil'le görüştüğü için istifaya davet ettiği Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, önceki gün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret ederek, konuyla ilgili bilgi verdi.

ANKARA - CHP'nin, Erol Evcil'le görüştüğü için istifaya davet ettiği Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, önceki gün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret ederek, konuyla ilgili bilgi verdi. Alınan bilgiye göre, Şener, Alaattin Çakıcı'yla ilişkisi bulunan ve Nesim Malki cinayetini azmettirmek suçundan yargılanan Erol Evcil'le görüştüğünü kabul etti. Şener, görüşmeyi şöyle anlattı:
"TMSF'nin ekonomik krizde el koyduğu Kentbank'a ait Sivas Demir-Çelik'in satılması için ciddi bir hukuk savaşı veriyoruz. TMSF'nin Kentbank'tan 17 milyar dolar alacağını tahsil etmeye çalışıyorum. Bunu elde etmenin yolunu da Sivas Demir-Çelik'i satmakta görüyorum. Bu alacağı tahsil etmenin bir başka yolu yok. Adı geçen şahıs da benimle burayı almak için ilişkiye girdi ve görüşmek için randevu talep etti.
'Ben namuslu adamım'
Kendisiyle, resmi makamımda, resmi görevlilerin önünde görüştüm. Emniyet de bütün bu süreci başından beri yakından izliyor. Ben de kendileriyle bilgilerimi paylaşıyorum. Emniyet yapılan bütün konuşmalardan haberdar. Bu görüşmede benim niye kötü bir niyetim olsun? Ben namuslu adamım."
Baykal'ın, Şener'e, "Temaslarda daha dikkatli olunmalı" tavsiyesinde bulunduğu, kendisine bağlı olan TMSF'nin gayriresmi yabancı çevrelerle kurduğu bazı ilişkiler konusunun daha vahim sonuçlar doğuracak nitelikte olduğu konusunda uyardığı öğrenildi.