Sezer: Hayırlı olsun

Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer, Çankaya Oyak Sitesi içindeki Ahmet Andiçen İlköğretim Okulu'nda oy kullandı.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, Mahalli İdareler Genel Seçimi için sandık başına gitti. Sezer ve eşi, saat 09.10 sıralarında 06 TTF 44 sivil plakası takılmış makam arabasıyla oy kullanmak için Çankaya Oyak Sitesi içindeki Ahmet Andiçen İlköğretim Okulu'na geldi. Okula gelişlerinde vatandaşlar Cumhurbaşkanı Sezer'i alkışlarla karşıladı. Sezer ve eşi Semra Sezer daha sonra oy kullanacakları 2177 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçti. Sezer ve eşi bir süre oy kullanmak için sıra bekledi. Görevlilerin sıranın kendilerinde olduğunu belirtmeleri üzerine Sezer ve eşi, oylarını kullandı. Sezer, oy kullanırken basın mensuplarının isteği üzerine fotoğraf ve görüntü alınması için bir süre bekledi. Bu sırada bir gazetecinin, "Bir dileğiniz var mı?" sorusu üzerine Sezer, "Hayırlı olsun, başka ne dileğimiz olacak?" karşılığını verdi. Sezer oy kullanırken kimlik kartı olarak Emekli Sandığı tanıtım kartını, eşi Semra Sezer ise sürücü belgesini gösterdi. Oy kullandıktan sonra Sezer ve eşinin parmaklarına boya sürüldü. Sezer, okuldan ayrılırken de vatandaşlar tarafından alkışlandı.

ŞAHİN İSTANBUL'DA
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, oy kullanmanın en önemli vatandaşlık görevlerinden biri olduğunu belirterek, "Yerel seçimlerin ülkemiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum" dedi.
Şahin, oyunu kullanmak üzere İstanbul Avcılar'da bulunan Güngör Tekiner İlköğretim Okulu'na geldi. Eşiyle birlikte 1301 numaralı sandığa giden Şahin, Sandık Kurulu Başkanı Osman Nuri Yaman ile tokalaşarak, iyi günler diledi. Daha sonra kimliğini ve seçim pusulasını görevli memura gösteren Şahin, sırasıyla oyunu kullandı.

ÇELİK VAN'DA OY KULLANDI
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve eşi Şahsenem Çelik, sabah saatlerinde Van'ın İskele Caddesi'ndeki Atatürk Lisesi'ne gelerek 512 numaralı sandığın bulunduğu sınıfta oy kullandı. Oy kullandıktan sonra Çelik ve eşi Şahsenem Çelik'in parmaklarına boya sürüldü. Çelik, Atatürk Lisesi'nden ayrılmadan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerin büyük önem taşıdığını ifade ederek, "Hükümetin Kamu Yönetimi Reformu Yasa Tasarısı'ndan sonra belediyeler, mahalli idareler, il meclisleri ve muhtarlıklar önemli bir hale gelecek. Yerel yönetimler eskiden de önemliydi ama bu yasa tasarılarıyla yerel yönetimlerin yetkileri daha da artacaktır" dedi.
Van'da ve Türkiye'de seçimlerin demokratik olgunluk içinde yaşandığını, vatandaşların da bu ortamda görevlerini yerine getirmeleri gerektiğini kaydeden Çelik, mahalli idareler seçimlerinin hayırlı olmasını diledi.