Sezer iki üniversite açılışında

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve Mersin Üniversitesi'nin (MÜ) öğretim yılı açılış törenlerine katıldı.
Sezer, ÇÜ'nün yeni öğretim yılı açılışı için gittiği Adana'da sevgi gösterileriyle karşılandı.

ADANA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve Mersin Üniversitesi'nin (MÜ) öğretim yılı açılış törenlerine katıldı.
Sezer, ÇÜ'nün yeni öğretim yılı açılışı için gittiği Adana'da sevgi gösterileriyle karşılandı. Konvoy tüm kırmızı ışıklarda durarak kenti dolaşırken, Sezer, yollarda kendisini bekleyen öğrencilere, araçtan inerek teşekkür etti. Sezer, ÇÜ'nün açılışında gençlere şöyle seslendi: "Sizlerin Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, insan haklarına saygılı bireyler olarak demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görevlerinizi yerine getireceğinize, sorumluluk almaktan kaçınmayacağınıza inanıyorum."
Daha sonra Mersin'e geçerek MÜ'nün yeni öğretim yılı açılış törenine de katılan Sezer, öğrencilere çağrısını tekrarladı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Uğur Oral ise Cumhurbaşkanı'na milli eğitim için ayrılan payın azlığından yakındı.