Sezgin Tanrıkulu'ndan başsavcıya cevap

Sezgin Tanrıkulu'ndan başsavcıya cevap
Sezgin Tanrıkulu'ndan başsavcıya cevap
CHP Genel Başkan Yardımcısı kimliğim dolayısıyla benden bir talep varsa bu konuda muhatabım hükümettir. Açıklamadaki, hem milletvekili kimliğimizi reddeden,hem de hedef gösteren üslup öngördüğümuz tuzağın gerçekliğini ortaya koymaktadır.

RADİKAL - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun, kendisine ulaşılamadığı yönünde açıklama yapmasına cevap verdi.

Tanrıkulu, “CHP Genel Başkan Yardımcısı kimliğim dolayısıyla benden bir talep varsa bu konuda muhatabım hükümettir. Açıklamadaki, hem milletvekili kimliğimizi reddeden,hem de hedef gösteren üslup öngördüğümuz tuzağın gerçekliğini ortaya koymaktadır" dedi.

İstanbul Adalet Sarayı'nda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın adliyedeki odasında rehin alınmasının ardından yapılan operasyona ilişkin yazılı açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, “Teröristlerin görüşmek istediği Avukat Sezgin Tanrıkulu kendisine ilk ulaşıldığında adliyeye geleceğini belirtmesine rağmen adliyeye gelmediği gibi kendisine ulaşılmak istendiğinde telefonlara da çıkmamıştır." demişti. Bu sözlere Tanrıkulu, twitter hesabından cevap verdi.

Tanrıkulu, “Çağlayan olayından haberim olduğu an 'benim için en önemli şey insan hayatıdır' diyerek elimden geleni yapacağımı belirttim. Ancak Başsavcının sözlerinin aksine ben sadece "bir avukat" değilim ve siyasi bir kimliğe sahibim. CHP Genel Başkan Yardımcısı kimliğim dolayısıyla benden bir talep varsa bu konuda muhatabım hükümettir. Bugüne dek siyaset öncesi ve siyasette yaşadığım tecrübeler,bu saldırının nereye vardırılacağını öngörmeme yeterliydi, yeterlidir. Nitekim eski Adalet Bakanı ismimin neden geçtiğini sorgularken, Başsavcı "neden gelmedi" diyerek provakasyon öngörümüzü doğrulamıştır. Açıklamadaki, hem milletvekili kimliğimizi reddeden,hem de hedef gösteren üslup öngördüğümuz tuzağın gerçekliğini ortaya koymaktadır. Olaya müdahil olmamdan siyasi rant devsirmeyi planlayanlar bu tutmayinca iki taraflı saldırıya başlamışlardır. Meselenin özeti budur.Ölümden, cinayetten,şiddetten siyasi rant ummak namussuzluktur,şerefsizliktir. Lanet olsun siyaseti insan hayatından üstün görenlere." (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/132733813273386

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CHP için çok vahim bir durum! - user433512

  Bence,Sezgin Tanrıkulu, demagoji ile birşeyleri saklamaya çalışıyor.Ayrıca,,Savcı'nın kendisini ithamının arkasından hemen cevap vermek yerine,uzunca bir süre sonra kötü bir mugalata ile insanları kandırmaya çalıştığı izlenimi veriyor..Bir yurttaş ve bir sosyal demokrat seçmen olarak ,Kılıçdaroğlu'nun,(Gürsel Tekin vb'nin değil!) olaya derhal el koyup tatmin edici bir açıklama yapmasını talep ediyorum."Ayrıca;"Bir hadisenin şuyuu vukuundan beterdir" deyişi doğrultusunda,Sezgin Tanrıkulu için bir "kontenjan" düşünülüyorsa,behemahal vazgeçilmesini ve ivedilikle ihraç talepli disipline sevkedilmesini talep ediyorum.

  Tatmin edici değil! - user433512

  Sezgin Bey'in,cevap olarak yaptığı bu açıklamalar hiç tatmin edici değil.Bana göre,mugalata ile birşeyleri gizlediği izlenimi veriyor.Bir yurttaş ve bir sosyal demokrat olarak,CHP Genel Başkanı'nın ( Gürsel Tekin vb'lerinin değil) derhal bir açıklama yapmasını talep ediyorum.Yoksa bu çok ciddi itham, CHP'yi töhmet altında bırakmakla kalmaz,seçim meydanlarında, başta iktidar ve MHP'lilerin ağır ithamlarına maruz bırakır, seçmende ciddi soru işaretlerinin çoğalmasına neden olur.Bence,CHP için çok ama çok vahim bir durum.

  vs vs - user388316

  özrü kabahatinden büyük..bir insanın hayatı söz konusuyken "benim muhattabım hükümettir" ne demek?lütfen biri bunu açıklasın..

  tam isabet - user498622

  Sayın Tanrıkulu'na katılıyorum.Öngörüsü yüksek bir insanmış demek ki..Gerçi boyle olacagını herhangi biri de tahmin edebilirdi. :) Ucuz atlattı

  Bassavci ne demis bu ne diyor?! - Ayse Sule

  Bassavci, yaptigi aciklamada, "gelirim dedigi halde gelmedi, hatta telefonlarimiza bile cikmadi' demis. Buna verilecek cevap "evet dogrudur" ya da "hayir yanlistir" olmali. Oysa Sezgin Efendininin cevap niyetine soyledigi sozlerde bu iddialarin dogrulugu ya da yanlisligina dair en ufak bir karsilik yok. Onun yerine, bol bol kibir var. Neymis efendim, bassavci nasil olur da ona sadece avukat dermis, onun gibi mohom bir adam ancak hukumetin arabuluculuk cagrisini dikkate alirmis falan filan. Kardesim, egip bukmeden dogruyu soyle: Once gelirim dedin mi, dediysen sonra niye caydin? Gerci ben o teroristlerin neden senin ismini verdigini de merak ediyorum ama o simdilik bir kenarda dursun. Ona da sira gelecek elbet.

  POLITIKA - Equalizer001

  RADIAKL- CHP vekili Sezgin Tanrıkulu: "Ölümden, cinayetten, şiddetten siyasi rant ummak namussuzluktur,serefsizliktir. Lanet olsun siyaseti insan hayatından üstün görenlere..." demis. Sn. Tanrikulu ne soyledigini bilmiyor. Bu sozleri ile tum siyasetcileri nammussuzluk ve serfsizlik ile itham ettiginin farkinda degil. Cunku; demokratik yonetim sisteminde, siyasi partilerin devlet erkini ele gecirmek, kendi partisi cıkarlarını devlet cercevesi içinde ve devlet yardımıyla, gerek topluma, gerekse diger devletlere kabul ettirmek icin yuruttugu orgutlu savasin adina siyaset veya politika denir. Dolayisiyle, onemli olaylardan siyasi rant ummamak politikanin ve siyasetcinin dogasina aykiridir. Bu baglamda; Sezgin Tanrikulu?nun yukaridaki sozleri partisine oy toplmak icin mi (?) yoksa, bir siyasetci olarak sucluluk duygusundan kurtulmak icin mi soyledigine sizler karar verceksiniz. ?Politika, para yerine insanların ortaya sürüldüğü bir oyundur.? __NAPOLEON BONAPARTE