Şike ve doping Meclis'e geliyor

Meclis bu hafta sporda şike, rüşvet, şiddet ve doping iddialarını ele alacak. Önergeler kabul edilirse, Meclis bu konuda araştırma komisyonu kuracak.

ANKARA - TBMM bu hafta, uzun süredir kamuoyunu işgal eden sporda şike, rüşvet, şiddet ve doping iddialarını ele alacak. Konuyla ilgili komisyon kurularak araştırma yapılmasına dair CHP'li milletvekillerinin verdiği üç, AKP milletvekillerinin verdiği iki önerge yarın Genel Kurul'da görüşülecek. Görüşmeler sonunda kurulacak komisyon, iddiaları ve sorunun çözüm yollarını araştıracak.
Genel Kurul çarşamba günü de, görüşmeleri bayram tatili nedeniyle yarıda kalan aile hekimliği pilot uygulamasına ilişkin yasa tasarısıyla Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nda değişiklik öngören tasarıyı görüşecek. Otel, gazino, kahve, bar, tiyatro, sinema, hamam ve plaj gibi umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin sadece belediyelerden ruhsat alarak açılmasını öngören Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nda değişiklik yapan yasa tasarısı, umuma açık dinlenme ve eğlence yerlerinin açılmasında mülki amirlerin iznini alma koşulunu kaldırıyor.