Sinan Oğan adaylığını açıkladı

Sinan Oğan adaylığını açıkladı
Sinan Oğan adaylığını açıkladı
Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan MHP'de olağanüstü kurultay çağrısı yapıp, genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Oğan açıklamasında "Bugün toplayacağımız kurultay yarının iktidarını hazırlayacaktır. Sayın genel başkan korkmadan, gocunmadan, bir an önce olağanüstü kurultayı toplayıp sorunlarımızı serbestçe tartışalım" dedi.

MHP Disiplin Kurulu'nun ağustos ayı sonunda partiden "ihraç ettiği", ancak mahkeme kararıyla 1 Kasım seçimlerinin ardından partiye dönen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın Ankara'da düzenlediği basın toplantısıyla olağanüstü kurultay çağrısı yapıp, genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Oğan, "Sayın genel başkanı hukuka ve ülkücü iradeye saygı göstermeye davet ediyor ve çağrıda bulunuyorum. Vakit geçirmeden ülkücü iradeye yakışan bir olgunlukla partimizi olağanüstü kurultaya götürmek için gerekli hazırlıklara başlamalıdır" dedi.

 "BU KUTLU DAVA SİYASETEN YIPRANMIŞ OLANLARIN VAKİT GEÇİRME YERİ DEĞİL"

Ankara'da düzenlediği 'Bugün Kurultay Yarın İktidar' konulu basın toplantısında MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Oğan, "Sayın Genel Başkanımızın izahta zorlandığımız politikaları neticesinde MHP 7 Haziran seçim sonuçlarına göre her 4 seçmeninden 1'inin oyunu kaybetmiştir. Kazandığı milletvekili sayısı yarı yarıya inerek Meclis'teki en sonuncu parti konumuna gelmiştir maalesef. Daha da acısı PKK'nın Meclis'te siyasal uzantısı olan bir partinin dahi gerisine düşmüştür. MHP bazı insanların şahsi menfaatleri ve hevesleri için ikbal ve ikmal davası değildir. Bu kutlu dava omuzları yükü taşıyamayacak kadar yorgun ve siyaseten yıpranmış olanların vakit geçirme yeri ve de yetkilerini nüfuz ticaretine dönüştürenlerin uğrak yeri de değildir. Olmamalıdır" diye konuştu.

"GENEL BAŞKAN PARTİMİZİ OLAĞANÜSTÜ KURULTAYA GÖTÜRMEK İÇİN GEREKLİ HAZIRLIKLARA BAŞLAMALI"

MHP yönetimine kongreyi toplama çağrısı yapan Oğan, "Bugün toplayacağımız kurultay yarının iktidarını hazırlayacaktır. Kurultaylar iç muhasebeleşme, sorunlarla yüzleşme, geleceğin yeniden inşa edileceği fırsatlardır. Sayın genel başkan korkmadan, gocunmadan, bir an önce olağanüstü kurultayı toplayıp sorunlarımızı serbestçe tartışalım. Sayın genel başkanı hukuka ve ülkücü iradeye saygı göstermeye davet ediyor ve çağrıda bulunuyorum. Vakit geçirmeden ülkücü iradeye yakışan bir olgunlukla partimizi olağanüstü kurultaya götürmek için gerekli hazırlıklara başlamalıdır. Daha dün kendisini oy birliğiyle genel başkan seçen bu delegasyona genel başkan, güvenmelidir" ifadelerini kullandı.

 "MHP'YE GENEL BAŞKAN ADAYI OLACAĞIM"

MHP'de tüzük kurultayı gerçekleştirildikten sonra genel başkan adayı olacağını açıklayan Oğan, "Ülkücü hareketin bize yüklediği hiçbir görevden kaçınmayacağımı ve tüzük kurultayı gerçekleştirildikten sonra da MHP'ye genel başkan adayı olacağımı saygıyla duyuruyorum" dedi.

"ALLAH NASİP EDERSE EN YAKIN SÜREDE GENEL MERKEZİMİZİN KAPISINI ÇALACAĞIZ"
Oğan, toplantının soru cevap bölümünde olağanüstü kurultay için gerekli delege sayısına ulaşıp ulaşmadıklarına dair bir soruya "MHP'nin 1240 delegesi var. Delegenin beşte bir imzası partimizi olağanüstü kurultaya götürmek için yeterlidir. Delege sayısı minimum 240'ın çok daha üzerinde olacaktır. Onu da önümüzdeki süreçte göreceksiniz. Biz bütün ismi geçen (genel başkanlık) aday adayları imza metnini ortak hale getirdik. Ortak imza metni ile sahaya çıktık. Şu kadarını söyleyeyim; partimizi kurultaya götürecek yeterlilikte imzamız mevcuttur. 240'ın çok üzerinde bir imza ile Allah nasip ederse en yakın sürede genel merkezimizin kapısını çalacağız." diye konuştu.
Ortak imza metninde Meral Akşener ve Koray Aydın'ın olup olmadığına dair soruya ise Sinan Oğan cevap vermemeyi tercih etti.

"BİZ SAYIN BAHÇELİ'NİN OTURDUĞU EVE GİRMEYE ÇALIŞMIYORUZ"

Devlet Bahçeli'nin yeni oluşumu "Saray'ın projesi" olarak nitelendirmesinin sorulması üzerine Oğan, "AK Parti eğer intihar etmeyi düşünüyor ise bizi seçer. Yani bizi destekler" diye cevap verdi. Kurultay salonuna Bahçeli haricindeki başkan adaylarının sokulmayacağı iddiaları üzerine Eski Iğdır Milletvekili, şunları kaydetti: "Biz Devlet Bahçeli'nin oturduğu eve girmeye çalışmıyoruz. Bahçeli benim çok hürmet ettiğim bir büyüğümdür. O konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Benim de nikah şahidimdir. Bahçeli ile bu mesele şahsi bir meselemiz değildir. MHP, Türk milliyetçilerin ortak evidir. Kurultaylar da Türk milliyetçilerin kurultaydır. Ülkücü irade delege ile karar verdiği takdirde hiç kimsenin Genel Başkan dahil 'salona sokmam' deme gibi bir şey demeye hakkı yoktur."

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN KIZINDAN SİNAN OĞAN'A DESTEK
Sinan Oğan'ın basın toplantısına çok sayıda partili ile merhum Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de katıldı. Oğan, basın toplantısı sonrası Çağrı Türkeş'in yanına giderek katılımından dolayı özel teşekkür etti

İLK TÜRKEŞ'İN DOKTORU ADAY OLMUŞTU

MHP’de seçim sonrası hareketlilik sürerken, genel başkanlık adaylığını ilk açıklayan isim MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş'in doktoru Selim Kaptanoğlu açıklamıştı. 

OAnGeliyor 

MHP'de olağanüstü kurultay için harekete geçen ve sosyal medyadan kampanyasını 'Bir şey değişecek, çok şey değişecek… ' sloganı ve 'OAnGeliyor' etiketiyle başlatan Sinan Oğan da adaylığını bugün açıkladı. Meral Akşener'in ise 25 kasım'da adaylık açıklaması yapması bekleniyor.

Sinan Oğan adaylığını açıklıyor

ANKARA-DHA