Sinan Oğan MHP'ye geri döndü

Sinan Oğan MHP'ye geri döndü
Sinan Oğan MHP'ye geri döndü
MHP Disiplin Kurulu'nun ağustos ayında partiden ihraç ettiği, eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, mahkeme kararıyla partiye geri döndü.

RADİKAL - 1 Kasım seçimlerinde aldığı ağır yenilginin ardından tartışmaların odağında bulunan MHP'de çarpıcı bir gelime daha yaşandı. MHP Disiplin Kurulu'nun ağustos ayında partiden "ihraç ettiği", Iğdır eski Milletvekili Sinan Oğan, mahkeme kararıyla partiye geri döndü.

MHP'ye geri döndüğünü Twitter üzerinden açıklayan Oğan, "adalet tecelli etti, partime geri döndüm" dedi. 

Oğan'ın açıklaması şöyle:

"Ömrümü fedaya hazır olduğum partimden şahsımı hukuka aykırı ihraç çabaları bugün itibarıyla boşa çıkmış, adalet tecelli etmiştir. Mahkeme hakkımda verilen hukuksuz ihraç kararını kesin olarak iptal etmiştir. Kimse ümitsizliğe kapılmasın, içinden geçtiğimiz bu kara günleri birbirimize kenetlenerek aşacağız ve Ülkücü Hareketi el birliği ile hakettiği yüksek noktaya taşıyacağız."

GENEL BAŞKANLIK MÜCADELESİ ÇIKAR MI?

Sinan Oğan'ın MHP'ye mahkeme kararıyla geri dönüşüyle birlikte, siyaset kulislerinde "MHP'de liderlik mücadelesi başlar mı" soruları da gündeme geldi. 

1 Kasım seçimlerinde MHP'nin oylarının düşmesi, vekil sayısının ise yarıya inmesi üzerine, dün gece MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin istifa ettiği iddiaları kulislere yayılmış, ancak önce MHP yetkilileri, ardından da bizzat Bahçeli bu söylentileri yalanlamıştı.