Sirmen de İstanbul'dan aday

CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı. Sirmen, "İstanbul'un deneyimli, cesur, kararlı, misyonu olan ve özellikle deprem tecrübesi bulunan bir başkana ihtiyacı var" dedi.
İzmit Büyükşehir Belediye başkanlığını üç dönem sürdürdüğünü, ayrıca altı yıl Marmara ve Boğazlar Belediyeler Birliği'nin başkanlığını yürüttüğünü hatırlatan Sirmen, "Bütün bu birikimlerimle İstanbul'un kaderini değiştireceğime inanıyorum. İstanbulluların beni kabulleneceğine ve iddialı bir aday olacağıma güvenim tamdır" diye konuştu.
Sirmen, "AKP'nin seçimlerde favori olduğu' yolundaki yorumlara ilişkin olarak şunları söyledi:
"Partinin yetkili kurulları güven duyar ve beni aday gösterirlerse, başarılı olacağıma eminim. Yerel seçimlerde aday çok önemlidir. İstanbullular da kendine parti başkanı değil, belediye başkanı seçecek. O nedenle ben aday faktörünün önemli olacağına ve büyük bir farkla da seçimi kazanacağıma inanıyorum."