Sırrı Sakık: Kentte teröre müsaade etmem

Sırrı Sakık:  Kentte teröre müsaade etmem
Sırrı Sakık:  Kentte teröre müsaade etmem
Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, minibüs şoförleri tarafından belediyenin iki şoförünün dövüldüğünü belirterek, "Bu kentte teröre müsaade etmem. Huzura ihtiyacımız var" dedi.

RADİKAL - Leylekpınar Mahallesi Yetiştirme Yurdu önündeki yolcuları almak için durağa girmek isteyen belediye otobüsü şoförleri Ömer Taş ve Nimet Yiğit'i iddiaya göre minibüsçüler dövdü.

Saldırıya uğrayan şoförlere aralarında Belediye Başkanı Sırrı Sakık 'ın da bulunduğu 150 kişi destek için Cumhuriyet Caddesi'nde toplandı. Belediye Başkanı Sırrık Sakık, yüzünden ve başından yaralanan şoförleri yanına alarak minibüsçileri uyardı.

Başkan Sakık halk otobüsü şoförlerinden belediyeye karşı sorumluluklarını yerine getirmeyenler olduğunu belirterek, "Çalışanların günahı ne ? Sizlere iyi bir hizmet sunmak için uğraşıyorlar. Ama bunlar alışmışlar. Onun için belediyeyi baskı altına almaya çalışıyorlar. İki kez buna benzer olaylar oldu ve arkadaşları çağırdım. 'Bakın sizin şoförleriniz, muavinleriniz terör estiriyor. Bu kentte teröre müsaade etmem. Huzura ihtiyacımız var. Bu huyunuzdan vazgeçin ve sorumluluklarınızı yerine getirin' dedim. iki kez olup bitenlerin üstünü örttüm ne yazık ki dün aynı olay tekrar yaşandı. Sevgili kardeşlerim sizden ricamdır, onlar belki sokakları tetikleyebilirler. Ama biz örgütlü bir yapıdan geliyoruz. Biz onlara şiddetle değil yasal yollardan bütün hukukumuzu kullanacağız.Terör estirerek bu halkı yıldıramazsınız. Bunlara saygı duyarız ama aşiretinizi, ailenizi acımasız bir silah gibi halka karşı kullanırsanız ilk önce beni karşınızda bulursunuz. Buralarda öyle efelenmek yok. Biz bunların ağa babalarına boyun eğmedik ve eğmeyiz" diye konuştu. 

Minibüsçüler Derneği Başkanı Adil Ateş ise konuyla ilgili olarak, "Bu olay iki kişi arasındaki durağa girme tartışmasıyla başlamış. Bizim kimseye kinimiz yok. İnşallah bundan sonra belediyeyle birlikte halkımıza daha güzel hizmet yapacağız" dedi.
(DHA-Asef Ulaş)