Sırrı Sakık oğlunu kaybetti!

Sırrı Sakık oğlunu kaybetti!
Sırrı Sakık oğlunu kaybetti!
BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın oğlu Sidar Sakık balkondan düşerek yaşamını yitirdi. Sidar Sakık'ın 'baba seni çok üzdüm' dedikten sonra kendini boşluğa bıraktığı belirtildi

ANKARA - BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu 25 yaşındaki Sidar Sakık evlerinin balkondan düşüp öldü. Yakınları olayın intihar olduğunu söylerken savcılık ölümü şüpheli bularak soruşturma başlattı.  Ankara Dikmen’de oturdukları apartmanın dördüncü katındaki balkondan düşen Sidar Sakık, babası ve aile fertleri tarafından saat 04.15’te Özel Ankara Güven Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Sidar Sakık kurtarılamadı.

TELEFONDA KIZ ARKADAŞIYLA TARTIŞMIŞ


Ankara’nın Çankaya ilçesi Şehit Aytekin Yavuz sokak 60 numaralı evde oturan BDP Milletvekili Sırrı Sakık, iddiaya göre gece saat 01.00 sıralarında dışarda olan oğlunu arayarak eve gelmesini istedi. Sırrı Sakık, çağrısına rağmen eve gelmeyen oğlunu ikinci kez kez aradı. Sidar Sakık, saat 01.45 sıralarında eve geldi. Oğlunun gelmesinin ardından milletvekili Sakık, uyumak için yatak odasına geçti. Sidar Sakık ise iddiaya göre balkona çıkarak kız arkadaşıyla telefonla görüşmeye başladı.


’SİZLERİ ÇOK ÜZDÜM’


Milletvekili Sırrı Sakık, kız arkadaşıyla yaklaşık bir saat telefonda tartışan oğlu Sidar Sakık’ın yanına gitti. Sidar Sakık, iddiaya göre, "Baba ben sizleri çok üzdüm, artık yaşamak istemiyorum" dedikten sonra balkondan kendisini aşağıya bıraktı. Oğlunun gözleri önünde balkondan atlaması üzerine melletvekili Sırrı Sakık, hemen 112 Hızır Acil Servisi’ni aradı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Sidar Sakık’ı, Özel Güven Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak 5’inci kattan kafa üstü yere düşen Sidar Sakık’ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yerinde inceleme yapan savcının ifadesine başvurduğu Sırrı Sakık’ın, "Oğlumun bazı sorunları vardı. Gece de telefonda kız arkadaşıyla tartışıyordu. Uyarmak üzere balkona geldiğimde atladı" dediği öğrenildi.

 

ÖNDER: BABASI 'SİDAR YAPMA' DEMİŞ AMA...

 

Sidar Sakık'ın cenazesinin bulunduğu Keçiören'deki adli tıp kurumuna gelen BDP'li milletvekili Sırrı Süreyya Önder, burada gazetecilere olayla ilgili açıklama yaptı. Dün akşam Sırrı Sakık'ın evinde olduklarını anlatan Önder, dışardan silah sesleri gelmesi üzerine Sakık'ın oğlunu arayarak eve gelmesini istediğini söyledi. Sidar Sakık'ın kendisi evden ayrıldıktan sonra geldiğini belirten Sakık, “Annesini çok erken yaşta kaybetmişti. İçine kapanık bir evladımızdı. Sırrı gece bir sesle uyanıyor. Sidar balkonda 'Baba seni çok üzdüm, sana çok üzüntü verdim' diyor. 'Sidar yapma, etme' derken kendisini atıyor. Hadise bundan ibaret” diye konuştu. Kız arkadaşından ayrıldığı için intihar ettiği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Önder, “Böyle bir şey olmadığını” ifade etti. Önder, Sidar Sakık'ın annesinin yanında defnedileceğini kaydetti. Bu arada Sidar Sakık'ın yakınlarının, olayın yaşandığı evin balkonunda ağıtlar yaktıkları görüldü. Sırrı Sakık da taziyeleri Hoşdere Caddesi'ndeki ofisinde kabul ediyor.

CENAZE YARIN KALKACAK


BDP'den yapılan açıklamada ise Sidar Sakık'ın cenazesinin, yarın Yıldız Orta Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

 

YÜKSEKTEN DÜŞMEYE BAĞLI


Ankara Özel Güven Hastanesi Başhekimi Tevfik Ali Küçükbaş, gazetecilerin soruları üzerine Sidar Sakık’ın kendilerine getirildiğini, solunum ve kalbin durmuş olduğunun saptandığını, buna karşın tüm iknalarla müdahale edildiğini ancak yaşatılamadığını söyledi. Başhekim Küçükbaş, Sidar Sakık’ın ’yüksekten düşmeye bağlı kafa ve genel vücut travması’ nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Savcılık ölümü şüpheli görerek soruşturma başlatırken, Sidar Sakık’ın kesin ölüm nedeni Adli Tıp incelemesi sonucunda belli olacak.

 

BDP'DEN AÇIKLAMA: BALKONDAN ATLADI

BDP de bir açıklama yayınlayarak Sidar Sakık'ın intihar ettiğini belirtti. BDP'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
''Muş Milletvekilimiz Sayın Sırrı Sakık’ın oğlu, Sidar Sakık içine girdiği bir bunalım neticesinde bu sabah babasıyla birlikte yaşadığı evin balkonundan atlayarak yaşamını yitirmiştir.''


BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder twitter’a "Sırrı Sakık vekilimizin oğlu Sidar Sakık evin balkonundan atlayarak intihar etmiştir. Diğer haberler yanlıştır başımız sağ olsun’ mesajı yazdı.(dha)