Sırrı Süreyya Önder, AKP'li Gedikli'yle canlı yayında tartıştı

Sırrı Süreyya Önder, AKP'li Gedikli'yle canlı yayında tartıştı
Sırrı Süreyya Önder, AKP'li Gedikli'yle canlı yayında tartıştı
HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, AKP'li vekil Bülent Gedikli'nin, "Bölgede HDP'lilerin vatandaşları tehdit ediyor" şeklindeki iddiaları üzerine canlı yayına bağlandı. Konuşma kısa sürede sert bir tartışmaya dönüştü.

RADİKAL -  Türkiye 'nin Seçimi programına 'cevap hakkı' için bağlanan Sırrı Süreyya Önder hiçbir suç duyurusu ve şikayet olmamasına rağmen AKP 'li Bülent Gedik'in, "Bölgede HDP'lilerin vatandaşları tehdit ediyor" şeklindeki iddiaları karşısında sinirlerine hakim olamadı.

Önder ve Gedikli arasındaki tartışma şöyle yaşandı:

Sırrı Süreyya - "Sırrı ile karşılıklı konuşmanın nesi varmış? Sırrı Bey olmadığı zaman orada üfürmek kolay sayın Gedikli!..."

Bülent Gedikli -"Üfüren sensin!"

Sırrı Süreyya -"Bu iftira sen bana bunun cevabını ver."

Bülent Gedikli -"Üfüren sensin. Sen Meclis'te de üfürüyordun"

Sırrı Süreyya -"Sen bir yere suç duyurusunda bulundun mu?'

Bülent Gedikli  -Sen geç onları geç. Sen milletvekili olarak böyle konuşuyorsan tabanın ne yapıyordur ordan anla..."

Sırrı Süreyya - Üfürmeyi bırak... Üfürmeyi bırak..."

Bülent Gedikli  -Üfüren sensin! Sırrı Süreyya Bey sen iyi senoryo yazarsın senaryolarınla uğraş olur mu?"

Sırrı Süreyya -"Konuşma lan!... Konuşma..."

Bülent Gedikli -"Terbiyesizlik etme"...

Program moderatörü Yavuz Semerci, bu tartışmanın ardından 'Sırrı Bey'i yayından alın' diyerek telefonu kestirdi. Yavuz Semerci bunu 'normal bir konuşma ve diyalog' olmadı diyerek izah etti.


  http://www.radikal.com.tr/136536913653699

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yavuz Semerci - AT1928

  Yavuz Semerci gibi kalitesiz birisinin programina neden katiliyor ki Sirri Sureyya Önder?

  3 Soruya verilen yanıt kışkırtma - user650668

  Adam gayet makul 3 tane soru sordu. Cevap vermeyip, karşıdakini kışkırtma yolunu seçti. Yalan söylediği oradan bile belli. ben hdp'yi de Sırrı Önder'i de sevmem ama öyle kolay yalan söylemek , iftira atmak da doğru değil.

  - ugras12345

  baska türlü konusulmaz bunlarla...yüreginize saglık Sırrı hoca... Sırf iftira atıp HDP yi baraj altı bırakmaya calısıp bedavadan 60-70 milletvekilini cukka yapmaya calısıyorlar... nasıl konusulması gerekiyor efendim, canım, cunummu hadi ordan yürüüüüü...

  Yav he he - user1030781

  Kendim 35 yaşındayım,Mardin de yaşamaktayım.Bütün seçimlerde oyumu burada kullandım ve hiç kimseden tehdit almadan özgür irademle kullandım oyumu.Gedikli Bunu nereden uyduruyor merak ettim...

  bu ne terbiyesizlik - user1091788

  ortada bir tartışma var ve karşı tarafın hak ihlaline uğradığı apaçık ortadayken telefonla bağlanan tarafı sunucunun da işbirliği ile yayından atmak neyin nesi. madem sen bu kişiye konuşma hakkı tanımamakta ısrarcısın o halde partisinin veye şahsi kimliğinin yanlış ithamlara maruz kalmadığı bir program yapacaksın!!!

  katırları da intihar ettirmişlerdi.... - sasdi

  En kutsal değerlerini, uhrevi dünyalarını kirli siyasi tezgahlarında öğüten siyaset esnafı bunlar. Bu, iftiranın en hafifi... HDP daha büyüklerine hazır olmalı. Roboski katırlarının intihar ettiğini bile söyleyebilen o kafa yarın neler söylemezki...

  Üfürmeyi bırakın ! - user759121

  Ama işleri zor çünkü Sırrı'nın karşısında konuşmak cesaret gerektirir.