Sırrı Süreyya Önder: MHP ile bile yürütürüz

Sırrı Süreyya Önder: MHP ile bile yürütürüz
Sırrı Süreyya Önder: MHP ile bile yürütürüz
HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, seçimden sonra çözüm süreci için önemli açıklamada bulundu. "MHP ile bile yürütürüz" diyen Önder, "yeter ki ciddiyet olsun" dedi.

RADİKAL - CNN TÜRK'te Mirgün Cabas'la "Her Şey" programına konuk olan HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, seçimden sonra çözüm süreci için önemli açıklamada bulundu.

Sırrı Süreyya Önder, şöyle konuştu:

"Bizim kimsenin hakkından bir şey istediğimiz yok ki.  Barışın bir tek temel gereği var, bunu da bu kadar böyle çiğlik etmeseydi, söylediklerini inkar etmeselerdi; biz Dolmabahçe deklarasyonunda bu işi demokrasi şartına bağlamışız. Demokratik siyaset... Bunun önündeki kanalların açılması, buna hangi Türk milliyetçisi itiraz eder sizce. Hangi Sosyal Demokrat itiraz edebilir? Hangi muhafazakar itiraz etmeli?" (CNN Türk)

 


  http://www.radikal.com.tr/137312413731242

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çözüm, geç bile kaldı. - user781727

  Ne mhp nin, nede hdp nin avukatıyım. Hiç birinin seçmeni bile değilim. Çözüm süreci, akp ile başlamadı ki, akp ile bitsen. Daha önce çok gizli yapılan görüşmeler, akp döneminde biraz daha açıktan yapıldı sadece. 12 yılda, çok fazla bir mesafede almadı. Kim iktidar olursa olsun, bu süreç devam eder, etmek zorunda. Mhp nin engel olacağına, yada olabileceğine, ihtimal bile vermem. Çözü süreci, ancak bir parti sahiplendiği zaman, sekteye uğrar. Barış tüm insanlarımızın ortak arzusu. karşı çıkan yok. Seçim ortamındaki aşırı gerginlik, aslında çözüm sürecine tek başına sahiplenmek isteyen partilerin eseridir. Ülkemize sonunda barış ve huzur gelecektir. Bu sancılar barış ve huzurun, yaklaştığının habercisidir.Karamsar olmayalım. Barış isteyenler her zaman daha fazladır. Sandığa gönül rahatlığıyla gidip, akli selim düşünerek, doğru bildiğimiz partiye oy vereceğiz ve sonuca herkes saygı gösterecektir.

  mhp ile yürütürsünüz ama(Biraz şive içerir) - garigan

  Sılhedin (Selahattin Demirtaş)Akpartiyle olmaz diyor.Bunlarıda gördüm ya ölsem de gam yemem.Şu Chp sizi rencide edici şekilde kaç defa reddetti siz(Senin başının altından çıkıyor bunlar) bir kaç oy uğruna hala yamanmaya çalışıyorsunuz.Dimyata bulgura giderken evdeki pirinçten olmazsınız umarım.Eldeki bir kuş daldaki bir kaç kuştan daha evladır üstelik.