Sırrı Süreyya Önder'den teşkilata: Yerlerinizi terk etmeyin!

Sırrı Süreyya Önder'den teşkilata: Yerlerinizi terk etmeyin!
Sırrı Süreyya Önder'den teşkilata: Yerlerinizi terk etmeyin!
Sırrı Süreyya Önder seçim sonuçlarına ilişkin ilk değerlendirmesinde HDP'nin Meclis'e girmenin eşiğinde olduğunu belirterek, 'Yerlerinizi terk etmeyin' çağrısında bulundu.

RADİKAL - Sırrı Süreyya Önder HDP teşkilatına 'yerlerinizi terk etmeyin' çağrısında bulundu. Önder, ayrıca HDP'nin bugün kutlama yapmayacağını vurguladı.

Sırrı Süreyya Önder'in konuşmasının önemli satırbaşları şöyle:

'SAVAŞA KARŞI BARIŞIN ZAFERİDİR'

Esas açıklamayı eş genel başkanlarımız yapacak. Ama şu an itibariyle 80 milletvekilliği gibi bir sayıyla meclise girmenin eşiğinde bulunuyoruz. Bu sonuçlar hoyratlığa karşı demokrasinin, zulme karşı özgürlüğün, şımarıklığa karşı tevazunun savaşa karşı barışın zaferidir. Bütün Türkiye ’ye hayırlı uğurlu olsun.

Ankara seçim sonuçları

'İKİ RİCAMIZ VAR'

İki tane ricamız var. bir, partimiz bugün kesinlikle bir kutlama yapmayacak. Bunda büyük bir tevazu ve ölçülü bir sevinçle bu sonucu provoke etmek isteyenlerine line malzeme vermememiz gerekiyor. Bu bütün yurttaşlarımızdan en önemli ricamızdır. Bir diğer ricamız, il ilçe seçim kurullarını son sonuç açıklanana kadar hiçbir görevlimizin terk etmemesi gerçeğidir. Tekrar bu sonuç bu ülkede barışa özgürlüğe adalete ve demokrasiye hizmet etsin diyorum. bütün yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

OYLARINIZ BİZE EMANET

Bizim aldığımız oyda, bize emanet edilen oylar olduğu gerçeğini çok iyi biliyoruz ve hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Bize emanet oy veren bütün yurttaşlara da bunun teminatını veriyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar.