Sivil örgütler: Kamu reformu geri çekilsin

Aralarında Türk-İş, DİSK, KESK, TTB ve TMMOB'nin de bulunduğu 12 sivil toplum örgütünün yönetici ve temsilcileri AKP ve CHP grup başkanvekillerini ziyaret ederek, kamu yönetimi temel kanunu tasarısının geri çekilmesini istedi.

ANKARA - Aralarında Türk-İş, DİSK, KESK, TTB ve TMMOB'nin de bulunduğu 12 sivil toplum örgütünün yönetici ve temsilcileri AKP ve CHP grup başkanvekillerini ziyaret ederek, kamu yönetimi temel kanunu tasarısının geri çekilmesini istedi. Sivil toplum örgütleri dün TBMM Dikmen kapısı önünde basın açıklamasının ardından, AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa'yla görüştü. Temsilciler, tasarının denetimi ortadan kaldırdığını ve üniter devlet yapısına uygun olmadığını ileri sürdü. Temsilciler ayrıca, tasarıyla ilgili bilgilerin Türk halkından saklandığını ve yeterince tartışılmadığını iddia etti. Fatsa ise tasarının sadece AKP'nin düşüncesinin ürünü olmadığını, geçmişte pek çok hükümet ve partinin bu konudaki çalışmalarını açıkladığını söyledi.
Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri daha sonra CHP Grup Başkanvekilleri Ali Topuz ve Kemal Anadol ile bir araya geldi. Anadol, sivil toplum örgütlerinin eylemlerinin özü ve yönteminin umut verici olduğunu ifade ederek, demokrasi güçlerini ayakta direnirken görmenin CHP'yi mutlu ettiğini söyledi.