Siyaset hacda buluşuyor!

Siyaset hacda buluşuyor!
Siyaset hacda buluşuyor!
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bakanlar Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve 60 milletvekili bu yıl hacca gidiyor. Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül de hac yolcusu.

CİDDE - Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hac organizasyonu kapsamında ülkeye gelen Türk gazetecileri Cidde Başkonsolosluğu'nda ağırlayan Türkiye 'nin Cidde Başkonsolos Vekili Fikret Özer, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkonsolos Vekili Özer, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül 'ün ve çok sayıda milletvekilinin kutsal topraklara geleceğini kaydetti. Ayrıca AK Parti 'den 45, MHP 'den 10, CHP 'den ise 5 milletvekili de hacca gidecek.

Türkiye'nin Cidde Başkonsolosu Özer, Türk hacı adaylarının büyük kısmının Mekke ve Medine'ye ulaştığını belirterek, son kafilenin 20 Ekim'de yola çıkacağını söyledi.


16 HACI ADAYI VEFAT ETTİ
Özer, trafik kazası ve çeşitli sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybeden Türk hacı adayı sayısının 16'ya yükseldiğini açıkladı. (aa)